Ziraat Bankası Evlilik Kredisi

Evlenmek isteyen kişiler bankaların sunduğu kredi fırsatları ile finansal sıkıntılarını aşmayı hedefliyorlar.Yüklü miktarda para gerektiren evlilik hazırlıkları için özellikle bir yatırım yapmayan evlilik arifesinde ki bireyler avantajlı faiz seçenekleri sunan  ve uzun vadeler halinde geri ödeme süreci bulunan evlilik kredilerini tercih ederek bütçelerini rahatlatıyorlar. Ziraat bankası, evlilik kredisi için sunduğu avantajlarla çok tercih edilen bankalar arasında.

Ziraat Bankasından Nasıl Evlilik Kredisi Alınabilir?

Ziraat bankası da diğer çoğu banka gibi kredi sürecini minimum evrakla başlatıyor.Şubelerden bulabileceğiniz başvuru formunu doldurarak başvurunuzu başlatabilirsiniz.

Başvuru formuna ek olarak

  • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi
  • Kişinin çalışma durumuna göre gelir belgesi

İle şubelere başvurabilirsiniz.Şube sizin maddi durumunuza ve bankalar nezdinde ki finansal işlemlerinize göre sizden ek belgeler talep edebilir.Ayrıca kredi kullanımı için şahsi ve maddi teminat istenilebilir.

Ziraat Bankasından Alacağım Evlilik Kredisini Geri Öderken Ne Gibi İmkanlar Sunuluyor?

Ziraat bankası sunduğu evlilik kredisinin geri ödeme sürecinde esnek bir yapıya sahip.Dilediğiniz ödeme seçenekleri ile geri ödemenizi rahatlıkla sağlayabilirsiniz.Vade imkanı 36 aya kadar uzatılabiliyor ayrıca kredinin vadesi boyunca hayat sigortanızda devam ediyor.

Ödemelerinizi ayda 1 yada 3 ayda bir olmak üzere yapabilme imkanı sunan Ziraat Bankasının evlilik kredisi için sunduğu faiz oranı %1,3’ten başlıyor ancak dönemsel olarak bu faiz oranlarında farklı kampanyalar ile değişiklikler yapılabiliyor.

Ziraat Bankası Evlilik Kredisine Nasıl Başvurabilirim?

Ziraat bankasının çeşitli kanallarında kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.Ancak indirimli yada masrafsız kredi kullanmak için sadece şubelere başvurabiliyorsunuz.Krediniz bu özelliklerde olmayacaksa diğer başvuru kanallarından faydalanmanız mümkün.Ziraat bankasının başvuru kanallarını ise aşağıda ki gibi sıralayabiliriz.

  • Ziraat İnternet Şubesi
  • Şubelerimiz
  • ATM’lerimiz
  • 444 00 00 Telefon Bankacılığı
  • 4747 SMS Şube

Bir önceki yazımız olan Devlet destekli evlilik kredisi nasıl alınır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ