Ziraat Bankası EFT Ücretleri

Ülkemizde hizmet veren devlet destekli bankalar arasında birinci sırada yer alan Ziraat Bankası müşterileri kendi banka hesapları üzerinden farklı bir banka hesabına para transfer edecekleri vakit EFT işlemini kullanmaları gerekmektedir. Müşterilerin gerçekleştirmiş olduğu bu para transferleri noktasında Ziraat Bankası EFT ücretlerini EFT’nin yapıldığı kanala göre belirlemiştir. Para transferleri Ziraat Bankası şubeleri, ATM’leri, telefon ve internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.

Ziraat Bankası EFT Ücretleri

Banka müşterileri şubeler aracılığı ile yapacakları para transferlerini kasa üzerinden gerçekleştirmeleri neticesinde %0,5, hesap üzerinden yapılacak olan transferlerde ise %0,4 gibi ücretlendirmeye tabi tutulurlar. Ziraat Bankası EFT ücretlerinin şube üzerinden minimum seviyede olması için düzenli EFT talimatı verilmesi gerekir. Bunun için ödenecek olan miktar ise sadece 3 TL’dir. Ayrıca şube üzerinden yapılacak olan EFT işlemlerinde 250 TL’ye kadar yapılan işlemlerde 10 TL masraf, 250 TL ve üzerindeki miktarlarda ise 30 TL ile 500 TL arasında bir ücretlendirme söz konusudur.

Gerçek kişiler internet bankacılığı aracılığı ile www.ziraat.com.tr platformu üzerinden yapılacak olan işlemlerde 1,5 TL ile 2 TL arasında bir ücretlendirme söz konusudur. Tüzel kişilerin bu platform üzerinden yapacakları EFT işlemlerinde ise 1,5-4 TL arasında bir masrafa tabi tutulmaları gerekmektedir.

Mobil bankacılık üzerinden yapılacak olan EFT işlemlerinde 1,5 TL ile 2 TL arasında bir ücretlendirme yapılmaktadır. Ayrıca Ziraat Bankası ATM’leri üzerinden yapılacak olan para transferlerinde 2 TL gibi bir masraf tahsil edilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Yapı Kredi Bankası EFT Ücretleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ