Ziraat Bankası ATM’sinden Emekli Maaşı Nasıl Çekilir?

Günümüzde pek çok kişi artık emekli maaşlarını çekebilmek adına ATM yoluna yönelmektedir. Gişelerde fazla süre beklemek tüketicileri ATM’lerden para çekme zorunluluğuna sürüklemiştir. Ziraat Bankasından para çekmek isteyen kişiler öncellikli olarak Ziraat Bankasını seçmeleri gerekmektedir. Bunun için de yapılması gereken ilk adım emekli maaşınızı Ziraat Bankasına taşıyarak Hiçbir beklemeksizin açılan hesabınızdan kolay yoldan para çekebilmenizdir. Emekli maaşını çekecek kişiler için vade yükümlülükleri ortadan kalkmaktadır. Buna göre vadesiz olarak Emekli maaş çekim tarihleri geldikleri andan itibaren Ziraat Bankası ATM Kanalı ile maaşlarını çekebileceklerdir.

Ziraat Bankası’ndan Emekli Maaşı Çekmek İçin;

-Banka olarak Ziraat Bankası tercih edilir

-Hesap açılır ( vadesiz )

-Emekli maaşınızı sorunsuz bir çekebilmeniz adına banka tarafından Bankamatik kartı verilir ve Ziraat Bankası’ndan maaş çekmeniz artık mümkündür.

Emekliye verilen bu tüm imkânların sonucunda bankamatikleriniz ile birlikte Atmlere yönelerek emekli maaşınızı çekebilirsiniz. Fakat maaşınızı çekebilmek için ziraat bankasından ATM kartı sahibi olmanız gerekmektedir.

Emekli Maaşı Sorgulama

ATM aracılığı ile emekli maaşınızı çekerken diğer yandan da Ziraat bankasının online kanallar aracılığı ile tüm tüketici gruplarına sunmuş olduğu sorgulama ekranına da geçiş yapabilirsiniz. Bu sayede kartınız içerisinde ne kadar bakiye kaldığını da görebilme şansına sahip olacaksınız. TC kimlik no, nüfus ili, cilt no, doğum yılı bilgilerinizi girerek de sorgulama ekranında emekli maaşlarınız hakkında öğrenmek istediğiniz bilgilere erişebilirsiniz. Bunun yanı sıra emekli maaş çekecek kişiler maaşlarını çekmek adına kredi kartı sahibi olduktan sonra ATM içerisinde yer alan para çekme menüsünden para çekim işlemlerini başarı ile yerine getirebilirler.

Kart içerisinde günlük limitler bulunmaktadır. Buna göre maaş çekimi sırasında günlük limit miktarına göre para çekebilir ve ATM yolu ile tüm işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz. ATM sayesinde artık gişelerde saatlerce bekleme ev sıranızın gelmesi, maaşınızı bir an önce çekebilmek adına yaşamış olduğunuz tüm sıkıntılar ortadan kalmaktadır. ATM’nin kredi sahiplerine ve para çekecek kişilere sağlamış olduğu en büyük avantajlarından birisinin de bu olduğunu söyleyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan En Uygun Faizli Kredi Nasıl Bulunur? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ