Yüksek Öğrenim Kredisi Veren Bankalar 2015

Ülkemizde her öğrencinin lise ve benzeri okullardan mezun olduktan sonra ilk düşündüğü şey geleceği ve kariyedir. Her öğrenci kariyer yapabilmesi için sıra üniversite sınavlarına geldiğinde gecesini gündüzüne katarak derslerine çalışır ve hayalindeki üniversiteyi kazanmak için canla başla mücadele verir. Hak ettiklerini aldıklarında, kazandıkları üniversiteye kayıt olacakları anda ise onları maddi sıkıntılar karşılamaktadır. Üniversitelerine kayıt olduktan sonra ise bu maddi sıkıntılar giderek artıp kazandığı üniversite için ne kadar emek harcadığını kendisine unutturuverir.

Öğrencilerin bu yüksek maliyetli eğitimlerin altından kalkabilmesi için ise neredeyse ülkemizdeki tüm bankaların vermiş olduğu yükseköğrenim kredileri olmaktadır. Tüm öğrencilik hayatları boyunca rahat edebilmeleri ve parasal konularda sorun yaşamamalarını sağlayan bu Yüksek Öğrenim Kredisi ihtiyaç kredisi adı altında sunulup faiz oranları ise diğer kredilere göre daha düşük oranlarda tutulmaktadır.

Yüksek Öğrenim Kredisi Veren Bankalar 2015 ve Faiz Oranları

KREDİ ADI 12 AY/ % 24 AY / % 36 AY / % 48 AY / % 60 AY / %
Akbank Eğitim Kredisi 1,35 1,35 1,35
Garanti Eğitim ve Özel Okul Kredileri 1,24 1,29 1,29
Ziraat Bankası Eğitim Kredisi 1,35 1,35
Vakıfbank Eğitim Kredisi 1,10
HSBC Eğitim Kredisi 1,49 1,49 1,49
Denizbank Eğitim Kredisi 1,17 1,22 1,25
Kuveyt Türk Eğitim Finansmanı 1,23 1,23 1,23
Türkiye Finans Eğitim Finansmanı 1,32 1,35
Tekstilbank Eğitim Kredisi 1,60 1,60 1,60
Anadolu bank Eğitim Kredisi 1,45 1,45 1,45

 

Yüksek Öğrenim Kredisi veren bankaların uyguladıkları faiz oranları hemen hemen birbirinin aynı olmaktadır. Amaç ise öğrencilerin temel ihtiyaçlarını ve sıkıntılarını rahat bir şekilde karşılayabilmeleri ve büyük mücadele ve zorluklarla kazandıkları okullarını rahatça okuyabilmeleridir.

Aileler açısından da büyük avantajlar sağlayan bu krediler ödemek de hiç zor değil. Genel anlamda kendilerinden uzak ve başka şehirlerde okuyan çocuklarının ihtiyacını karşılamakta zorluk çeken aileler için bu krediler büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Her ay gecikmeden parasını alan öğrenciler için de para bekleme sıkıntısı da ortadan kalkmış oluyor.

Bir önceki yazımız olan İşbank Maximum Kredi Kartından Nakit Avans Çekmek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ