Yeni Evleneceklere Faizsiz Kredi

Bankalar, vatandaşlara belli konularda destek olmak adına çeşitli kredi ürünleri çıkarmaktadırlar. Bu kredi ürünleri, kullanılacağı alana göre çeşitli isimler alabilirler. Örneğin ev almak isteyen bir vatandaş, konut kredisi ile eksik olan parasını tamamlayabilir. Diğer yandan araba almak isteyen bir kişi, bankadan alacağı taşıt kredisi ile hayalindeki arabayı alabilir. Tüm bunlar, banka ile vatandaş arasında yapılan anlaşmaya göre geri ödeme planı çerçevesinde yapılmaktadır. Ancak kimi durumlarda, kredilerin şekilleri bir miktar değişebilir. Evlenecek olan kişiler için ortaya konulan yeni evleneceklere kredi ürünleri de bu kapsamda değerlendirilmektedir. Sadece bankalar değil, son olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından da bir takım projeler geliştirilmiştir.

Yeni Evleneceklere Faizsiz Kredi Ürünü Nedir?

Devlet, aile yapısını toplumun temel taşı olarak gördüğü için, özellikle genç çiftlerin bir an önce evlenmesini istemektedir. Faka genç çiftler, henüz hayata yeni atıldıkları için bu tarz riskler almaktan korkmaktadırlar. Bu durumun farkına varan bakanlık ve devlet kurumları ise, durumu olmayan gençlere yeni bir kredi ürünü projesi hazırlatmıştır. Bu proje bünyesinde, gerekli şartları sağlayan çiftlerin faizsiz kredi kullanma imkânı doğmuştur. Şartlar sağlayan gençlerin evlilik ile ilgili önlerinde herhangi bir engel kalmaması da, toplum yararına sayılabilecek önemli bir gelişmedir. Peki, bahsedilen şartlar nelerdir?

Yeni Eveleneceklere Faizsiz Kredi Şartları

Öncelikli olarak yeni evlenecek çiftlerin 25 yaşının altında olması beklenmektedir. Yani yaşı 25’i aşmamış taze çiftler, hemen nikâh salonlarına koşabilirler. Evlilik yardımı olarak da devletimiz ve bankalarımızın ortak çalışması ile kendilerine kredi ürünlerinden yararlanma fırsatı sunulur. Söz konusu kredi ürünü, 10.000 TL ya da altı olarak belirlenmiştir. Yani, ihtiyaç durumuna göre 10.000 TL’ye kadar çiftlere yardımda bulunulabilmektedir.

Diğer yandan, bir başka koşul da çiftlerin 2 yıl içinde boşanmayacak olmalarıdır. Bu tür durumlarda kredi sistemi farklı işlemler ile farklı yollarda değerlendirilecektir.

Kredinin en büyük avantajı ise, genç çiftlerin söz konusu meblağı 2 yıl sonra ve faizsiz şekilde geri ödeyecek olmalarıdır. Bu durum çiftleri oldukça rahatlatmaktadır.  Devlet destekli evlilik kredisi 2015 ve Devlet Destekli Evlilik Kredisi Nasıl Alınır? yazılarımıza

Bir önceki yazımız olan SGK Çocuk Parası Nasıl Alınır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ