Yatarak Tedavi Teminatı Nedir?

İsteğe bağlı bir sigorta türü olan özel sağlık sigortası oldukça yaygın bir şekilde yapılmakta olan bir sigorta türüdür. Özel sağlık sigortalarının iki ayrı teminatı bulunmaktadır. Bu teminatlar ayakta tedavi teminatı ve yatarak tedavi teminatıdır.

Ayakta tedavi teminatı tek başına alınamazken yatarak tedavi teminatı tek başına alınabilir. Ayakta tedavi teminatı yatarak tedavi teminatına ek olarak alınabilmektedir.

Yatarak Tedavi Teminatı

Yatarak tedavi teminatlarından yararlanabilmek için hastaneye yatışı ve tedavi edilmeyi gerektiren durumun sigorta başlangıcından daha sonra teşhis edilmesi gerekmektedir. Yatarak tedavi teminatları; sigorta şirketlerinin sunmuş olduğu özel şartlara, sigorta yaptıracak olan bireyin sağlık durumuna ve yapılan sigorta poliçesinin kapsamına göre karşılanmaktadır. Özel sağlık sigorta poliçenizde yer alan yatarak tedavi teminatı ile en iyi hizmeti veren özel hastanelerde tedavi görebilme şansına sahip olursunuz.

Özel sağlık sigortası içeriğine giren teminatlar da sigorta şirketleri arasında farklılıklar gösterebilmektedir. Özel sağlık sigortası poliçesi yaptıracağınız zaman yatarak tedavi teminatı içeriğine ek hizmetler de ekletebilirsiniz.

Poliçe Kapsamınıza Ekletebileceğiniz Ek Hizmetler

  • Acil ihtiyaçlarınız için ambulans masrafları
  • Hastane odası, yemek ve yatak giderleri
  • Yoğun bakım ünitesi ile ilgili bütün giderler
  • Röntgen, laboratuvar, tahlil gibi tanıya yönelik olan tüm masraflar
  • Tedavi için gerekli olacak tüm ilaç ve cihazlara yönelik giderler
  • Özel bakım gerektirecek durumlarda gerekli olacak hemşire masrafları
  • Hastanede kalınmayı gerektirecek gebelik giderleri
  • Organ nakil giderleri
  • Hastanın yaşamını kaybetmesi durumunda ise morg ve diğer tüm hastane masrafları

Özel sağlık sigortası yaptıracaksanız muhakkak birbirinden farklı sigorta şirketlerinden teklif almaya dikkat edin. Böylece aynı kapsama sahip sigorta poliçesi için daha yüksek tutar ödemek zorunda kalmazsınız. Ayrıca, kendiniz için en yararlı sigorta türünü belirleyebilirsiniz. Yatarak tedavi teminatları ile tedavi dönemi minimum 24 saat hastanede yatmanızı gerektiren bütün olası sağlık sorunlarına karşı sağlık güvencesi sağlar. Yatarak tedavisi sağlık sigortası teminat içeriğinde olan tüm hastalıklara karşı, en iyi koşullarla en iyi özel hastanelerde hizmet alma hakkına sahip olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Konut Alımlarında İpotek, Haciz ve İntifa Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ