Yasal Takipte Olanlara Kredi Veren Bankalar

Yasal takibe düşmüş olan bireylerin kredi kullanmaları oldukça uzun ve zor bir süreçtir. Yasal takibe düşmüş olan bireylerin düzensiz kredi kartı ve kredi ödemeleri sonucunda gerçekleşen negatif durumu telafi edebilme için bir takım düzeni ödeme uygulamalarına başvurabilirler.

Yasal Takibe Düşmüş Olanlar Nasıl Kredi Kullanır?

Bireyler kredi arktı borçlarını kapatmaya çalışarak düşmüş oldukları yasal takipten kaynaklanan olumsuzlukları ortadan kaldırabilirler. Kredi borçlarının tamamını kapadıktan sonra yeni bir başvuruda bulunabilmektedirler. Borçlarının kalmaması halinde yasal takibin olumsuz etkileri azalacaktır. Ayrıca, kredi çekmek isteyen yasal takipte olan kişiler varsa sahip oldukları bir taşınmazlarını ipotek ettirerek kredi başvurularının olumlu sonuçlanmasını sağlayabilirler. Yine yasal takibe düşmüş kişiler kredi başvuruları sırasında sabit geliri olan bir memuru kefil olarak göstererek de yasal takipte olmalarına rağmen kredi çekme şanslarını arttırabilirler.

Yasal Takipte Olanlara Kredi Veren Bankalar

Bazı bankalar bireylerin yasal takipte olmalarına rağmen onlara belirli bir tutar ve vadede kredi kullandırabilmektedir. Ancak bu tarz kredi ürünlerinin vade süresi oldukça az olmakla birlikte faiz oranı da yasal takip sürecinden ötürü çok daha yüksek olmaktadır. Birçok özel banka, katılım bankaları ve devlet bankaları yasal takipte olan müşterilerine kredi kullandırım kolaylığı sağlayabilmektedir.

Yasal takibe düşmüş müşterilerine belirli şartları sağlamaları halinde kredi kullandıran bankaların başında Finansbank, Denizbank, Ziraat Bankası ve ING bank gelmektedir. Yasal takipte olan bireylere sunulan kredili ürünler genel olarak 5.000.- TL ile 30.000.- TL. arasındaki rakamlar için 12 ay ile 60 ay arası vadeli ve yüzde 1,29 dan % 1,49 a varan oldukça yüksek faiz oranları ile hazırlanmaktadır.

Varlık Şirketleri Nedir?

Son dönemlerde ülkemizde yeni yeni kurulan varlık şirketleri bulunmaktadır. Bankalar birkaç senedir tahsil edemedikleri alacaklarını yasal bir işlem ile söz konusu şirketlere devretmektedir. Şirketler bankaya ödedikleri para ile müşterilerden tahsil ettikleri para arasındaki farkı kar kabul eder. Müşterilerinin bu borçlarını ödemeleri için şirketler onlar ile irtibata geçmekte onlara daha kolay ödeme yapabilmeleri için farklı ödeme seçenekleri sunmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Düşüklere Kredi Kartı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ