Yapı Kredi Worldcard Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Kredi kartları günlük hayatta kullandığımız en pratik ödeme araçlarının başında gelmektedir. Bu araçlar ile yapılan alış verişlerde nakit para ihtiyacı hissedilmezken, aynı zamanda bankanın kampanyalarına göre pek çok fırsat da tüketiciye sunulmaktadır. Buradan hareketle bu kartların oldukça yararlı ve pratik olduklarını söylemek doğru olacaktır. Ancak kredi kartı taşımak ayrı bir sorumluluk istemektedir. Çünkü kredi kartlarının kullanımlarında herhangi bir zorluk çıkmaması ve bankaların da dönem dönem kredi kartlarının limitlerini artırması tüketiciye sanal bir özgürlük alanı yarattığı için bilinçsiz alış veriş de haliyle çoğalmaktadır.

Tüketiciler harcamalarını kontrol edemedikleri takdirde ise ay sonlarındaki ödemeler sarkmaya başlar ve ödenmeyen faturalara zaman içinde faizler biner ve bu faturalar gelirleri oldukça fazla şekilde aşmaya başlar. En nihayetinde de kredi kartlarından kurtulma fikri kişilerde belirir. İşte bu noktada kredi kartının nasıl kapatılacağı ile ilgili sorular akıllarda yer etmektedir. Peki, kredi kartları nasıl kapatılır?

Kredi Kartı Kapatılması

Kredi kartlarının kapatılması süreci, ilk olarak kapatılacak olan kredi kartının borçsuz olup olmadığının öğrenilmesi ile hayat bulacaktır. Çünkü bankalar hiçbir şekilde borçlu kredi kartlarını kapatmazlar. Bu nedenle de kredi kartlarının borçsuz olması çok önemlidir.

Öte yandan temizlenen ve sıfırlanan kredi kartının iptal edilmesi için bankanın herhangi bir şubesine gidilerek yazılı başvuruda bulunulması yeterlidir. Bu sayede kredi kartı kapatma işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Bankaya gitmek ile uğraşmak istemeyen bireyler ise doğrudan müşteri hizmetlerine ulaşarak telefon bankacılığı ile beraber kredi kartlarını kapatabilmektedirler.

Yapı Kredi Worldcard Kredi Kartı Kapatma İşlemleri

Sahip olduğunuz Yapı Kredi Bankası tarafından piyasaya sürülen Worldcard kredi kartınızın kapatılması konusunda ilk yapmanız gereken, kredi kartınızın herhangi bir borcunun olup olmamasıdır. Bu sayede kredi kartınız kapatılırken banka herhangi bir sorun çıkarmayacaktır.

Borçsuz olan kredi kartınızın kapatma işlemlerini gerçekleştirebilmek için Yapı Kredi Bankası’nın herhangi bir şubesine giderek yardım alabileceğiniz gibi, telefon bankacılığı kanalını kullanarak kredi kartı kapatma işlemi yapmak isterseniz de 444 0 444 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yapı Kredi Play Card Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Melek diyor ki:

    Kredi Kartı bugün iptal etmek istiyorum ,hangi zorluk karşılıcam öğrencim

  2. Melek diyor ki:

    Bilinen bana yardımcı Yanıt verebilir

  3. turan diyor ki:

    kredi kartı baş vurumun iptali

BİR YORUM YAZ