Yapı Kredi Play Card Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

İnsanlar hayatlarını devam ettirebilmek adına alış verişlerini gerçekleştirmek ve ihtiyaçlarını karşılamak zorundadırlar. Bu nedenle de hem nakit hem de ek ödeme yapabilecekleri çeşitli finans araçlarına gereksinim duymaktadırlar. Bundan dolayı çoğu zaman hayat pahalılığı nedeni ile elindeki nakit para yetmeyen kişilerin bankaların kredi kartlarına başvurmaları ve bu kartları kullanarak alış veriş yapmaları oldukça doğal karşılanmaktadır. Kredi kartları zor zamanlarda kişilere destek olmasından dolayı oldukça yararlı birer bankacılık ürünü iken, bu konuda bilinçsiz hareket eden ve kontrolsüz harcama yapan kişiler ise bunun zararlarını zaman içinde çekmektedirler.

Öncelikle bilinmesi gereken şeyin kredi kartı harcamalarının daha sonrasında mutlaka ödenmesi gerekeceği olduğudur. Bilinçsiz tüketiciler maalesef ki bu ayrıntıyı gözden kaçırarak gelirleri oranında kredi kartı harcaması yapamamaktadırlar. Öte yandan bu kargaşanın ve faizli geri ödemelerin sonuna gelebilmek için kredi kartını kapattırmak ve iptal etmek diğer bir çıkar yol olarak göze çarpmaktadır. Kredi kartları oldukça kolay şekilde kapatılabildiği için tüketiciler bu konuda fazlaca sorun yaşamaktadırlar.

Kredi Kartları Nasıl Kapatılır?

Kredi kartı iptal işlemlerine başlanmadan önce, karta tanımlı herhangi bir borcun olmaması esası vardır. Çünkü bankalar borçlu kredi kartlarını kapatmamaktadırlar. Öncelikli olarak o borcun o karttan bertaraf edilmesi gerekmektedir. Borç ödeme ya da borç transferi yöntemleri ile bu borçtan kurtulunmasının ardından ise kredi kartı iptal işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

Kredi kartı iptal işlemleri için iki ana yol bulunmaktadır. Bu ana yollardan ilki kredi kartının ait olduğu bankanın bir şubesine giderek başvuru yapmak, diğeri ise aynı bankanın çağrı merkezini aramaktır.

Yapı Kredi Play Card İptal İşlemleri

Yapı Kredi Bankası tarafından kullanıma sunulan Play Card kredi kartı için kapatma işlemleri oldukça basittir. Üzerinde borç olmadığından emin olunan kartın kapatılma dilekçesi ile beraber Yapı Kredi’nin bir şubesine başvurulması yöntemi ile kredi kartı iptal işlemleri başlatılabilir.

Diğer yöntem olan telefon bankacılığı ile iptal işleminin gerçekleştirilebilmesi için ise 444 0 444 numaralı telefon aranmalı ve işlemler sonlandırılmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Wings Card Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ