Yapı Kredi Esnek Hesap

Acil durumlar için kullanılabilecek bir hesap herkesin ihtiyacıdır. Hesapta veya kredi kartında bakiye kalmadığı zaman günlük ihtiyaçları karşılayabilmek veya fatura ödemeleri unutulduğunda bunları karşılayabilmek için hizmet veren ek hesaplar bulunmaktadır. Nakit ihtiyacı kredi çekilerek de karşılanabilir ancak bu kredilerin alt limitleri yüksektir ve ciddi bir faizle geri ödemek gerekecektir. Bankaların ek hesap hizmeti bu durumlar için geçerlidir. Yapı Kredi tarafından sağlanan esnek hesap ile nakit ihtiyacınızı karşılayabilir, hesabınızda bakiye olmadığı zaman günlük alışveriş ve ödemelerinizi karşılayabilirsiniz.

Esnek Hesap İle Neler Yapılabilir

* Hesabınızda para kalmasa bile doğrudan nakit para çekebilir veya hesabınızla eşleşmiş olan kartınızla alışveriş yapabilirsiniz.

* Fatura ödemelerinizi esnek hesap ile yapabilirsiniz. Otomatik ödeme talimatı verdiğiniz hesabınızda bakiye kalmadığı durumlarda kredi limitinizden ödeme yapmanız mümkündür.

* World kartınızla alışveriş yapabilirsiniz. Eğer kartınızın bonus özelliği varsa, alışverişlerinizden bonus kazanmaya devam edersiniz.

* Limiti belirlemek sizin elinizdedir. ATM’lerden, şubenizden belli bir limit belirleyebilir, kullanılan gün ve tutar üzerinden üç aylık geri ödeme imkânına sahip olabilirsiniz.

Başvuru İçin Neler Gerekir

* Kendinize ve eğer varsa kefilinize ait nüfus cüzdanı fotokopisi

* Gelir belgesi

* Maaşlı çalışıyorsanız son maaş bordrosunun fotokopisi

* Serbest meslek sahibiyseniz son vergi levhasının fotokopisi

* Emekli maaşı alıyorsanız maaş cüzdanının fotokopisi

* Geçiminizi kira gelirleriyle sağlıyorsanız kira kontratı ve tapu fotokopisi

* Elektrik, su, doğalgaz gibi adrese dayalı abonelik gerektiren bir hizmete ilişkin önceki üç ay içinde müşterinin adına düzenlenmiş bir fatura gereklidir. Eğer üzerinize kayıtlı bir abonelik yoksa ikametgâh belgesi istenecektir. Ancak eğer adresiniz adres paylaşım sisteminde güncelse bu belgelerden herhangi birine ihtiyacınız olmayacaktır.

Nasıl Başvuru Yapılır

Esnek Hesap’a size en yakın Yapı Kredi ATM’sinden başvurabilirsiniz. Başvurunuz onaylanmadığı takdirde Yapı Kredi şubesine uğrayarak bir kez daha başvuru talep edebilir ve Esnek Hesap sahibi olabilirsiniz.

Esnek Hesap Hakkında Detaylı Bilgi İçin

Yapı Kredi müşterisiyseniz, 444 0 44 numaralı telefondan bankayı arayarak esnek hesap hakkında detaylı bilgi alabilir ve müşteri temsilcisiyle görüşerek başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan BES mi SGK mı Daha Avantajlı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ