Yapı Kredi Crystal Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Kredi kartı kullanma ihtiyacı, uzun yıllardır toplum tarafından benimsenen bir alışkanlığa dönüşmüştür. Nakit paranın yetmediği, biriktirilmiş paranın eksik kaldığı zamanlarda devreye giren kredi kartları, çoğu zaman kişileri büyük dertlerden kurtarabilmektedir. Özellikle taksit seçenekleri ile aile ekonomilerini rahatlatan kredi kartları, büyük miktarlı alış verişlerin yanı sıra günlük yaşamdaki ufak tefek alış verişlerde de önemli rol oynamaktadır.

Kimi zaman diğer bankaların akıl çeldirici reklamları ve kampanyaları ile mevcut kredi kartları kapattırılmak istenebilmektedir. Kontrolsüz şekilde yapılan harcamalar ile beraber mevcut kartlardan uzaklaşmak da istenebilmektedir. Tüm bunların yanında, bireysel prensipler ve sebeplerden ötürü de bu kartların kullanılması istenmeyebilir. İşte bu tip durumlarda devreye giren kredi kartı kapatma isteği, çeşitli adımlarla gerçekleştirilebilmektedir.

Kredi Kartları Nasıl Kapattırılır?

Bankalar bir ürünü satarken ne kadar kolay işlem yapıyorsa, aynı ürünü geri alırken o kadar zor işlem yapmaktadır. Bu nedenle de kredi kartı kapatma işlemleri sorun olabilmektedir. İnce eleyip sık dokuyan bankaların kredi kartı kapatma işlemlerinde çok detaycı davranmasının önüne geçilebilmesi adına, bir takım önlemlerin alınması şarttır. Bu önlemlerin başında, kredi kartının içindeki borçların temizlenmesi işlemi gelmektedir. Çünkü bankalar, içinde borç olan kartları iptal etmezler.

Borçların ödenmesi ya da borç transferi yönteminin kullanılması ile kredi kartının içi boşaltıldıktan sonra bankalar kapatma işlemlerini başlatırlar. Bu işlemlerin başında, bankanın herhangi bir şubesine giderek dilekçe verme aksiyonu bulunur. Söz konusu aksiyonun sonucunda kart kapatma işlemi başlar.

Nispeten daha pratik bir işlemi simgeleyen telefon bankacılığı da kredi kartı kapatmalarında oldukça fazla tercih edilen bir yöntemdir.

Yapı Kredi Crystal Kredi Kartı Kapatma İşlemi

Yapı Kredi Crystal kredi kartı ürününüzü kapatabilmek adına yapılacak olan ilk iş, kartınıza tanımlı herhangi bir borcun olmamasını sağlamaktır. Bu sayede banka kartınızı kapatacaktır.

Kapatma işlemi için herhangi bir Yapı Kredi banka şubesine gidip dilekçe yazmak yeterli olmakta iken, 444 0 444 numaralı Yapı Kredi çağrı merkezinden de kredi kartı kapatma işlemini kolaylıkla başlatabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan A Bank Bonus Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ