Yapı Kredi Bankası EFT Ücretleri

Ülkemizde hizmet veren özel teşebbüs destekli bankalar arasında yer alan Yapı Kredi Bankası, müşterilerinin finansal ve bankacılık işlemlerinin gerçekleştirebilmeleri için çeşitli hizmet kanalları sunmaktadır. Özellikle Yapı Kredi müşterileri kendi hesaplarından farklı bir banka hesabına para transferi için kullandıkları EFT işlemlerini şubeler, internet ve telefon bankacılığı aracılığı ile gerçekleştirebilmektedirler. Yapı Kredi Bankası EFT ücretlerini müşterilerinin kullanmış olduğu hizmet kanallarına göre belirlemektedir.

Yapı Kredi Bankası EFT Ücretleri

Banka şubeleri aracılığı ile yapılacak olan para transferlerinde banka 50 TL ile 500 TL arasında bir masraf çıkarmaktadır. Banka bu ücreti müşterilerinin para transferinde kullanacakları paranın %0,5’i oranında bir kesinti gerçekleştirmektedirler. Banka şubeleri aracılığı ile verilecek olan düzenli EFT gönderimlerinde 2,4 TL bir ücretlendirme gerçekleştirilirken bu ücretlendirme aylık olarak verilebilecek olan kira ödemelerinde de aynı şekildedir.

Yapı Kredi Bankası EFT Ücretlerini belirlemiş olduğu kanallardan biri de www.yapikredi.com.tr platformu üzerinden girmiş oldukları internet bankacılığı aracılığı ile yapıldığında 3,5 TL gibi bir ücretlendirme yapmaktadır.

Telefon bankacılığı aracılığı ile 444 0 444 veya 0850 222 0 444 numaralı telefon üzerinden gerçekleştirilecek olan EFT işlemlerinde 18 TL gibi bir masraf çıkarılmaktadır. Ayrıca hesaptan yapılan EFT işlemleri için banka %0,4 orana tekabül gelen en az 40 TL en fazla 365 TL masraflar dahilinde EFT ücreti kesintisi yapmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Denizbank EFT Ücretleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. SÜMEYYE ÇALIŞKAN diyor ki:

    slm kolay gelsin internetten alışveriş yaptım 170 tl civarı bunun havalesi yapı kredi bankasından yapılıyormuş havale ücreti nakit ne kadar hesaptan ödeme ne kadar kredi kartından ödeme ne kadar bu bilgileri bana aktarırsanız sevinirim iyi çalışmalar…..

BİR YORUM YAZ