Yapı Kredi Adios Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Dönem dönem ihtiyaç duyduğumuz kredi kartları, büyük ölçüde hayatlarımızı rahatlatıyor. Günlük hayatta kullanım sırasında, neredeyse her üründe geçerliliği olan bu alış veriş aracı, zaman içinde bir takım sorunlara da yol açabiliyor.

Kredi kartlarının en büyük sıkıntısı, kontrolsüz bir harcama sonucu domino etkisi gösteren borçların sonunun bir türlü getirilememesi oluyor. Çünkü nakit kullanılmadığı için doğrudan kart ile alış veriş yapılması, kişileri psikolojik olarak “para harcamama” yanılgısına düşürdüğü için kredi kartı sık şekilde kullanılıyor. Ay sonunda gelen kabarık ekstre sonrasında da borçların ödenmesi zorlaşıyor. Bunun sonucunda da kullanıcılar kredi kartlarını kapattırmak istiyorlar.

Öte yandan kredi kartının kapatılması ile ilgili bir başka neden de, farklı bankaların uyguladıkları yararlı kampanyalardan yararlanabilmek adına o bankalara ait kredi kartlarının kullanılmak istenmesi ile eldeki kartlardan birinin iptal edilmek istenmesi durumunun yaşanması oluyor.

Kredi Kartı Kapatma Yolları

Temel olarak kredi kartı kapatma işlemleri, 2 ana işlem üzerinden yürümektedir. Bunlardan ilki, dilekçe yöntemi ile ilgili bankanın bir şubesine başvurmakla gerçekleştirilir. Bu yöntem, biraz daha zahmetli ve uzun olabilmektedir.

Diğer yöntem ise çok daha pratik bir işlem olan telefon bankacılığı üzerinden kredi kartı iptal işlemidir. Çağrı merkezindeki çalışan aracılığı ile kredi kartı bilgilerinden bir kısmı alınarak kartın iptali gerçekleştirilebilmektedir.

Yapı Kredi Adios Kredi Kartını İptal Ettirmek

Kredi kartları içinde en çok kullanılan kartlardan biri olan Yapı Kredi Adios kredi kartını iptal ettirmek için, yukarıda anlatılan ilk yol uygulanmak istenirse, kredi kartının iptal edilmesi ile ilgili bir dilekçenin hazırlanılarak mümkünse bağlı bulunan Yapı Kredi şubesine, değilse en yakın şubeye gidilerek dilekçenin yürürlüğe konulmasının sağlanması gerekmektedir. Eğer müşteri, bu işlemler ile uğraşmayıp, telefon bankacılığı üzerinden kredi kartını kapatmak isterse, 444 0 448 numaralı Yapı Kredi çağrı merkezini arayarak işlemlerini başlatabilmektedir.

Her ne şekilde olursa olsun, kredi kartını kapatmayı isteyen müşterilerin kredi kartları içinde geleceğe yönelik ya da mevcut şekilde herhangi bir borç bırakmamaları gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ