Wings Card Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

En çok kullanılan banka ürünlerinden biri olan kredi kartı, tüm dünyada yaygın şekilde kullanılmaktadır. İnsanların nakit ihtiyaçlarından kaynaklı olarak zor durumlarda kullanılması için üretilen bu ürünler, sahip oldukları gelişmiş çipler ile birlikte harcama yapabilme yetisini topluma kullandırmaktadırlar. Bu özellikleri ile para yerine geçen kartların ödemeleri ise her ayın belli bir gün aralığında yapılmaktadır. Harcarken hiç düşündürmeyen, ancak ödemeleri yapılırken akıllara gelen bu durum, pek çok ailenin bütçesini de zaman içinde sarsmıştır.

Kredi kartı kullanmak sorumluluk istemektedir. Para harcamıyormuşçasına kart kullanılmasının ardından ay sonunda bu kartın ödemelerinin yapılamaması, zaman içinde ertelenen borçlara faizlerin binmesine ve çok kısa bir süre sonra da aile ekonomisinin temelden sarsılmasına yol açmaktadır. EN nihayetinde kullanıcılar ya kredi kartlarını tamamen kapatma kararı alırlar, ya da başka bankaların daha avantajlı kredi kartlarını kullanarak bu sorunu dönemsel anlamda atlatmaya çalışırlar.

Peki, kredi kartlarının kapatılması mümkün müdür? Kredi kartı kapatmak zor mudur yoksa kolay mıdır?

Kredi Kartının Kapatılması

Kredi kartlarını kapatmak elbette ki mümkündür. Yalnız bu işten para kazanan bankaların kredi kartlarını kapatmaya pek de gönüllü olmadıklarını söylemek gerekmektedir. Bu şekilde bankalara hiçbir zorluk çıkarmadan işlem yapabilmek için, kapatılacak olan kredi kartının herhangi bir borcunun olmaması oldukça önemlidir. Bu açıdan bakıldığında, kredi kartının kapatılması konusundaki öncelikli durum karttaki borçların bertaraf edilmesidir.

Ardından müşteriler banka şubelerine giderek kredi kartı iptal dilekçelerini bankalara sunabilecekleri gibi, aynı şekilde telefon bankacılığı aracılığı ile de kredi kartı iptal işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Wings Card Kredi Kartı Kapatılması

Akbank güvencesi ile toplum yararına sunulan Wings Card, kapatılmak istendiği takdirde ilk olarak borç sorgulamasından geçirilmelidir. Kartın herhangi bir borcu yoksa müşteri doğrudan bir Akbank şubesine giderek kredi kartı iptal işlemlerini başlatabilir. Şayet kartın borcu varsa, bu borç ya ödenmeli ya da borç transferi ile karttan temizlenmelidir.

Öte yandan telefon bankacılığı ile Wings kredi kartını iptal ettirmek isteyenler, 444 25 25 nolu telefonu arayabilirler.

Bir önceki yazımız olan Vadematik Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ