Vakıfbank Swift Kodu

Ticaret ile uğraşan, sürekli olarak yurt dışına para ve döviz ya da fon yönlendirmesi yapan, aynı şekilde yurt dışından para transfer eden ya da döviz alımı gerçekleştiren şirketler, firmalar, girişimciler ya da bireysel müşteriler, bu işlemlerinin sağlıklı, güvenli ve doğru şekilde yapılabilmesi için bazı sistemleri kullanmaktadırlar.

Bu sistemler içinde, artık kullanılması zorunlu hale gelen Swift sistemi ve bağlı olan banka kodları bulunmaktadır. Çünkü, yurt dışındaki banka ile burada hizmet veren bir banka, birbirlerini isimlerinden değil, Swift kodlarından tanımaktadırlar.

Swift Kodu Nedir?

Swift kodu, bir nevi banka kimliğini oluşturmaktadır. Bu banka kimlikleri, özel ve benzersizdir. Yurt dışındaki muhatap bankalar ve bu bankaların yetkilileri, yapacakları havale ya da döviz transferlerinde, bankaların Swift kodlarını kullanarak işlem yapmaktadırlar. Bu sistem ışığında, gönderilen para miktarlarının net ve güvenli şekilde istenilen hesap ve şubelere gittiği izlenebilmekte, kontrol edilebilir işlemler olduğu için müşterilere de güven verilmektedir. Böylece, Swift sistemi başarıya ulaşmış olacaktır.

Vakıfbank Swift Kodu Nedir?

Vakıfbank, büyük firmaların yurt dışından para transfer ederken başvurdukları, yurt dışı para akış ve transfer işlemlerinin tümünde başarı ile çalışılan, önemli bankalardan bir tanesidir. Bu nedenle Vakıfbank’ın da zorunlu olarak bir Swift kodu bulunmaktadır. Vakıfbank Swift kodu ise, TVBATR2A şeklinde ortaya çıkmaktadır. Böylece, bu banka aracılığı ile işlemler gerçekleştirilebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Garanti Swift Kodu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ