Vadesiz Hesap Açma

Vadesiz hesaplar çoğunlukla herkesin bildiği normal bir hesap türüdür ve herhangi bir faiz uygulanmayan sadece içerisinde paranızın bulunduğu zamanlarda işlem yapabildiğiniz bir hesap türüdür.

Vadesiz banka hesabınızdan istediğiniz zaman fatura ödeyebilir, EFT veya havale gerçekleştirebilir ve kredi kartınız varsa kredi kartınızın borcunu da ödeyebilirsiniz. Bunlarla beraber kredi kartı yerine de kullanabilir, taksitsiz internet alışverişleri gerçekleştirebilirsiniz. Vadesiz hesabınıza dair tüm işlemlerinizi ise internet ve telefon bankacılığından ya da banka şubelerinden de rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Vadesiz Hesap Nasıl Açılır?

Vadesiz hesap açtırmanız için mutlaka hesabı açtırmak istediğiniz bankanın şubesine gitmeniz gerekmektedir. Vadesiz hesap açtırırken 18 yaşında küçükseniz veliniz ile birlikte veya onun imzası karşılığında 18 yaşından büyükseniz siz kendiniz de bireysel müşteri temsilcisine başvurarak vadesiz hesap açtırma işlemlerinizi kolaylıkla kısa süre içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Vadesiz hesap açmak üzere banka şubesine gittiğiniz zaman mutlaka nüfus cüzdanınızın yanınızda olması gerekmektedir. Fakat bazı bankalar için bu bile yeterli olmayabilir. Bazı bankalar güvenlik kriterlerini yüksek tutup sizlerden başka evraklar da isteyebiliyorlar.

Vadesiz hesap açma işleminizin bir diğer yolu ise internet bankacılığı üzerinden mümkündür. Ayrıca bazı bankalara telefon aracılığı ile ulaşıp vadesiz hesap açtırabiliyorsunuz. Fakat ister telefon bankacılığı isterseniz de internet bankacılığı aracılığı ile vadesiz hesap açma işlemlerinizi gerçekleştirin banka size imzalamanız adına evrakları tarafınıza gönderecektir.

Tarafınıza gönderilen evrakları imzalamanız sayesinde imzanızı tanıtmış olacaksınız. Bu adresinizde gelmiş ve imzalamış olduğunuz evrakların içerisinde bir adet de adresinizi gösteren (ikametgâh belgesi gibi) bir belge eklemeniz ve bankanın size vermiş olduğu geri dönüş adresine kargo veya posta yolu ile geri göndermeniz gerekmektedir. Siz bütün bu işlemleri tamamladıktan sonra yine banka tarafından hesabınıza ilişkin hesap cüzdanı ve ATM kartınız size gönderilecektir.

Fakat hesap açtırmayı düşündüğünüz banka şubesine gittiğinizde ise işlemleriniz çok daha kısa sürüp banka içerisinde evrakları imzalamanız sizin için belki de daha iyi olacaktır. Hem kısa süren bir işlem hem de banka içerisinde işlemlerinizi yapmış olmanın verdiği güvenle birlikte daha rahat edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Dönem Borcu Kaç Gün Ödenmezse Avukatlık Olur? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ