Vadematik Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Sosyal hayatta herkesin ihtiyaç duyduğu kredi kartları, kişilere ödemeler sırasında getirilen birer ek ödeme araçlarıdır. Bu ek ödeme araçları, cüzdandaki nakit paranın az olduğu ya da yetersiz geldiği zamanlarda devreye girmektedir. Bu şekilde değerlendirilen kredi kartları kullanıcılara da büyük yararlar sağladığı gibi, düzgün kullanılmadığında ise çeşitli sıkıntılara yol açabilmektedir. Kredi kartı ürünlerinin amacı, kişilerin taksitler halinde ödeme yapmasını sağlamak ve alış verişlerin yetersiz paralar yüzünden kesilmesinin önüne geçmektir. Yani alış veriş devam etmeli, alıcı da satıcı da bu kartların avantajlarından yararlanmalıdır. Fakat her ne kadar kâğıt üzerinde bunlar olumlu aktarılsa da, gerçekte kredi kartları aile ekonomilerini derinden sarsabilmektedirler.

Kredi kartlarının insanlara sunulan fırsatları, kimi zaman tehlikelere de neden olabilmektedir. Harcamaya ve tüketmeye teşvik eden bankalar, bu nedenle kredi kartı limitlerini de sebepsiz yere artırabilmektedirler. Bunun sonucunda da gelir ve gider dengesini sağlıklı şekilde kuramayan vatandaşlar ay sonunda ödeyemeyecekleri miktarları ay içinde harcamış olmaktadırlar. Buradan hareketle, hem bilinçsiz tüketicinin bu konuda hassas davranamaması, hem de kredi kartlarının limit konusunda insanları çok fazla kısıtlamaması nedeni ile sürekli olarak bir borç yükü oluşmaktadır. En nihayetinde de tüketiciler kredi kartlarını kapatmayı tercih ederler.

Kredi Kartları Nasıl Kapatılabilir?

Kredi kartlarının kapatılması oldukça kolay ve pratiktir. Ancak dikkat edilmesi gereken ufak bir nokta vardır. Kredi kartı iptal işlemlerinin başlatılabilmesi için kredi kartının herhangi bir borcunun bulunmaması gerekmektedir. Bu şekilde kredi kartı ister şubeden, ister telefon bankacılığından kapattırılabilmektedir.

Vadematik Kredi Kartı İptali

Vadematik kredi kartı, diğer kredi kartlarından farklı olarak daha yüksek meblağlar için kullanılması kararlaştırılan bir İş Bankası ürünüdür. Bu kartın iptal edilmesi için kart üzerinde herhangi bir mevcut ya da gelecek dönem borcu bulunmamalıdır.

Bu şekilde sıfırlanan kredi kartı, herhangi bir İş Bankası şubesine gidilerek kapattırılabildiği gibi, telefon bankacılığı kanalı ile de rahat ve pratik bir şekilde kapanabilmektedir. Bunun için gerekli olan telefon numarası ise 444 02 02 şeklindedir.

Bir önceki yazımız olan Tekstilbank Bonus Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ