Türkiye Finans Happy Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Bankaların kuruluş amaçlarının içinde toplumun zorda kaldığı durumlarda insanlara yardımcı olmak maddesi bulunmaktadır. Yani insanlar nakit para anlamında zorda kaldıklarında, ya da bir ödeme zamanını kolaylıkla atlatamadıklarında bankalara başvurarak çeşitli destekler alabilmektedirler. Ancak dünya çapında da, ülkemizde de en sık kullanılan bankacılık hizmeti, kredi kartlarıdırlar. Sıklıkla başvurulan ve neredeyse para yerine kredi kartının yer aldığı yeni bir dünya düzeni oluşturan bu bankacılık ürünü ülkemizde de yoğun şekilde kullanılmaktadır.

Kredi kartlarından dolayı bankaların karının ve kazancının çok olması bankaların kredi kartlarına yeni müşterilerin çekilmesi gerektiği gerçeğini ortaya koymaktadır. Bu nedenle de her banka toplumun ilgisinin çekilmesi için bir takım kampanyalar ya da fırsatlar hazırlarlar. Bu nedenle de kredi kartı müşterileri arasında bir sirkülasyon oluşur. Bu sirkülasyon sırasında yeni banka kartlarının kullanıma açıldığı gibi mevcut kredi kartları da kapatılabilmektedir. Peki, bir kredi kartının kapatılma işlemi ne ölçüde kolaydır?

Kredi Kartları Nasıl Kapatılır?

Bankalar müşterilerini kaybetmek istemezler. Bu nedenle de kredi kartı iptal başvurusu yapan müşteriler için her adım kolay şekilde gerçekleşmez. Bu süreci en hızlı şekilde sonlandırmak için müşterilerin üzerine iki iş düşmektedir. Bunlardan ilki, kredi kartı üzerinde hiçbir borç bırakılmadan kredi kartının temizlenmesidir. Bu sayede banka sizi daha fazla oyalayamadan kapatma işlemlerinize başlamak zorunda kalır. İkinci durum ise kredi kartının kapatılma işlemlerinin başlatılabilmesi için uygulanacak olan yöntemdir. Yani bir kartın iptali için ya bankaya giderek dilekçe vermek, ya da bankanın telefonla aranması sonucu kredi kartı iptal işlemlerini başlatabilmektir.

Türkiye Finans Happy Kredi Kartı İptali

Türkiye Finans bünyesinde müşterilere sunulan Happy kredi kartı kapatılmak istendiği zaman, ilk olarak içinde yer alan tüm taksitlerin ve borçların ya ödenmesi, ya da borç transferi ile karttan temizlenmesi gerekmektedir. Ardından ise müşteri doğrudan bir Türkiye Finans şubesine giderek işlemlerine başlayabilir.

Telefon bankacılığı ile çok daha pratik ve kolay bir şekilde kart kapatımı yapmak isteyen müşteriler ise, 444 2 444 numaralı hattı arayabilirler.

Bir önceki yazımız olan Garanti Bonus Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ