Türkiye Finans Bankasının Sahibi Kim?

Ülkemizde bankacılık sektörüne farklı bir bakış açısı getiren katılım bankaları faizsiz kazancın temsilcisi olarak hizmetlerine devam etmektedir. Bu sınıflandırmada yer alan katılım bankalarından biri olan Türkiye Finans Katılım Bankası, bankacılık sektöründe henüz yeni olmasına karşılık sürekli büyüyen sermayesi ve artan müşteri portföyü ile bu alanda lider bankalar arasında yerini almıştır.

İlk olarak Family Finans ve Anadolu Finans kurumlarının 2005 yılında birleşmesi ile birlikte kurulmuştur. İlk kurulduğundan bu yana tamamen Türk ortaklı ve sermayeli katılım bankası olan Türkiye Finans, 2008 yılında almış olduğu bir kararla birlikte daha fazla büyüme adına yabancı bir ortak ile anlaşmaya varmıştır. Bu anlaşmaya göre bankanın %61’lik hissesinin yeni sahibi Suudi Arabistan’ın en büyük bankaları arasında yer alan NCB olmuştur.

Bu anlaşma ile birlikte Türkiye Finans Katılım Bankası Boydak Holding, Yıldız Holding ve NCB ile birlikte katılım bankası ortaklığına imza atmışlardır. Bankacılık adına birçok hizmeti müşterilerine sunan Türkiye Finans, bu hizmetlerini müşterilerine teknolojik ürünler ve kendi şubeleri aracılığı ile vermektedir.

Türkiye Finans’ın müşterileri ile doğrudan ortak olduğu tek kanal şubeleridir. 2014 Kasım ayı itibariyle şube sayısı Türkiye genelinde 265’tir. Sorunsuz, kaliteli ve güvenilir bir bankacılık anlayışını iyi bir yönetime sahip olmakla sağlayan Türkiye Finans, yönetim koltuğunu Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Bankanın Genel Müdürü olarak görev yapan V. Derya Gürerk’tir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartına Taksitle Altın Alınabilir Mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ