TurkishBank Standart Kart Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Kredi kartlarının ne kadar yoğun bir şekilde kullanıldığını sanıyoruz ki bilmeyenimiz yok. Üstelik her ortamda kullanılan, her alış veriş için geçerliliği bulunan, yurt dışındaki sistemlere de entegre olduğu için dünyanın her yanında kullanılabilen kredi kartları, bu açılardan topluma oldukça faydası dokunan bankacılık araçlarından biri olmaktadır. Fakat her anlamda faydalı gibi görünse de, aslında bir bakıma esareti de körükleyen kredi kartları, zaman içindeki kontrolsüz harcamalar ile beraber iyice zararlı hale gelebilmektedir. Yaratılan mağduriyetlerden ötürü pek çok insanın kredi kartlarını kapatmak istemesi normal karşılanmaktadır.

Yalnızca mağdur olunmasından dolayı değil, aynı zamanda mevcut kredi kartlarından daha cazip kampanyalara sahip olan ve insanlara çeşitli fırsatlar sunan diğer bankaların kredi kartlarına da ulaşılmak istenebilmektedir. Bunun için de mevcut kredi kartları kapatılarak diğer kartlara başvurular gerçekleştirilebilmektedir. Kredi kartı kapatma işlemlerinin nasıl olduğu ve nelere dikkat edildiği ile ilgili sorunsallar ise aşağıda yanıt bulmaktadır.

Kredi Kartı Nasıl İptal Ediliyor?

Kredi kartlarının iptali sırasında aranılan ilk öncelik, karta tanımlı mevcut ya da ileriye dönük herhangi bir borcun olmamasıdır. Bu sayede bankalar kredi kartlarını kapatırken işi yokuşa sürecek başka geçerli sebepler bulamazlar. Bu noktada kredi kartının borcunun olmaması yeterlidir.

Borçsuz olarak sıfırlanan kredi kartlarını kapatmanın iki yolu vardır. Bunlardan ilki banka şubesine giderek kredi kartı kapatma dilekçesi vermektir. Bu şekilde yüz yüze yapılan başvuruyu takip etme şansı da elde edilir.

Diğer yöntem ise telefon bankacılığı aracılığı ile kredi kartının iptal edilmesidir. Bankanın çağrı merkezi aranarak herhangi bir müşteri temsilcisi aracılığı ile işlemler gerçekleştirilebilmektedir.

TurkishBank Standart Kart Nasıl İptal Edilir?

Borçlarından arındırılan TurkishBank Standart Kart iptali için herhangi bir TurkishBank şubesine gidilerek dilekçe verilebilmektedir. Bu sayede kredi kartı kapatılma işlemleri başlatılabilmektedir.

Diğer yandan ise çok daha pratik ve kolay bir yöntem olan telefon bankacılığı ile kredi kartı iptali işlemi de yapılabilmektedir. Bunun için aranacak numara ise 0212 373 73 73 şeklinde olan hattır.

Bir önceki yazımız olan TEB Worldcard Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ