TEB Worldcard Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Kredi kartı kullanımı oldukça yaygın bir alışkanlığa dönüşmüştür. Hem dünya genelinde, hem de ülkemizde sıklıkla kullanılan kredi kartları, her tülü alış veriş işlemlerimizde bizlere yardımcı olmaktadır. Marketten alınacak olan bir kalıp peynirin ödemesi, oğlunuzun okul taksiti, kızınızın mezuniyet elbisesi ve diğer akla gelebilecek her alış veriş çeşidinde kredi kartlarına başvurulması oldukça olağandır. Bunun temelinde ise mevcut nakit paranın harcamaları karşılamaması ve kartlar aracılığı ile taksit imkânlarına kavuşulmasıdır. Ancak kimi zaman bu kadar avantaj dezavantaja da dönüşebilmektedir.

Hiç geri ödenmeyecekmiş gibi yapılan alış verişlerin akabinde, ay sonunda ödenmesi gereken hesap ekstrelerinin ödenmesinde yaşanacak olan zorluklar, kişileri zor durumlara sürüklemektedir. Çünkü biriken hesaplar bir anda kapatılamaz ve bundan dolayı da aile ekonomiler üst üste gelen faizlerle zor duruma düşer. En nihayetinde içinde bulunulan dönemi kurtarmak ve ayağını yorganına göre uzatabilmek isteyen tüketiciler kredi kartlarını kapatmakta ya da kredi kartlarını kapatıp yeni kredi kartlarına geçiş yapmakta çareyi bulurlar.

Kredi Kartları Nasıl Kapatılır?

Kredi kartlarının kapatılması işlemleri iki şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Bunlardan birincisi, kişinin ilgili bankanın bir şubesine giderek boş bir kâğıda kredi kartı iptal etme dilekçesi yazması ile gerçekleştirilir. Söz konusu dilekçe bankaya teslim edilir ve bir sorun olmadığı takdirde kredi kartı kapatılır.

Öte yandan ikinci bir yol daha bulunmaktadır. Bu yol ise telefon bankacılığı sayesinde kredi kartı ürününün iptal edilmesidir. Bu durumda kişinin bankayı araması ve durumu bildirmesi yeterli olmaktadır.

Ancak iki seçenekte de ön koşul, kredi kartının içinde herhangi bir borcun kalmaması ile ilgilidir. Yani kredi kartları, içindeki borçlar olmadan kapatılabilmektedir.

TEB Worldcard Nasıl Kapatılır?

TEB aracılığı ile piyasanın kullanımına açılan Worldcard kredi kartı, zamanla kimi müşteriler tarafından kapatılmak istenebilir. Bunun için öncelikle kartın içinde herhangi bir borcun olmaması, şayet borç var ise ya ödenmesi, ya da borç transferi yapılarak kartın boşaltılması gerekmektedir.

Daha sonrasında herhangi bir TEB şubesine giden müşteri kredi kartını kapattırabilecektir. Ayrıca 444 0 666 numaralı telefondan da TEB Worldcard kapatılabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan TEB Bonus Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ