Teb Eft Saatleri

Türkiye Ekonomi Bankası müşterisi iseniz ve bankanız aracılığı ile yapacağınız para transferlerinde EFT işlemini kullanacak iseniz mutlaka TEB EFT saatleri arasında işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

TEB EFT İşlemi ve Saatleri

TEB hesabınız üzerinden farklı bir bankanın hesabına yapacağınız para transferi için EFT işlemini kullanmanız gerekmektedir. EFT işlemi havalenin aksine belirli zaman dilimi içerisinde ve sadece hafta içi kullanabileceğiniz bir bankacılık işlemidir. TEB EFT saatlerini yeniden düzenleyerek hafta içi her gün sabah 09.00 ile akşam 17.15 arasında gerçekleştirebilmenize izin vermektedir. Bu zaman dilimi içerisinde gerçekleştirilen para transferleri muhatap bankanın hesabına sadece 10 dakika gibi kısa bir sürede geçerken, bazen 30 dakikayı bulan durumlarda vardır. Özellikle resmi tatillerden bir gün önce, Cuma günleri ve sistemden kaynaklanan arızalar sebebi ile EFT işlemi gecikebiliyor. Aynı zamanda TEB EFT saatleri arasında yapmadığınız tüm para transferi işlemleri ilk mesai gününde muhatap bankanın hesabına geçmektedir. Banka müşterileri bu konuya dikkat etmeleri durumunda herhangi bir sıkıntı yaşamayacaklar ve para transferi aynı gün hesaba geçecektir.

TEB EFT Sorgulama İşlemi

TEB üzerinden yapmış olduğunuz EFT işlemleri muhatap bankanın hesabına geçmediği durumlardan banka müşterilerinin yapması gereken bir takım işlemler bulunmaktadır. Yapılması gereken ilk işlem para transferi bilgilerinin kontrol edilmesidir. Herhangi bir problem yok ise hemen TEB 0850 200 0 666 numaralı çağrı merkezi veya TEB şubelerinde herhangi biri ile irtibata geçmelisiniz. Meydana gelen sıkıntıyı dile getirmeleri ve banka görevlilerinden yardım talep etmelisiniz. Sorunun kendi bankanızdan kaynaklanmadığını tespit ettiğiniz ilk an muhatap bankanın şubeleri veya çağrı merkezi ile irtibata geçmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Türkiye Finans EFT Saatleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ