TEB Bonus Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Günlük hayatta sürekli ihtiyaç duyduğumuz ve kullandığımız kredi kartları, çoğu zaman bizler için büyük yardımlarda bulunan bankacılık hizmetlerinden yalnızca birinin materyal anlamdaki çıktısıdır. Yani bankalar, oluşturdukları ürünler ile topluma belli konularda destek olmaya çalışırken, bu ürünlerin içinde en dikkat çekeni de kredi kartları olmuştur. Çünkü kredi kartlarının başvurduktan sonra elde edilmesi kolay olmasından mütevellit, hemen herkesin belli limit ölçülerinde kredi kartı sahibi olması normaldir. Öte yandan kredi kartlarının prosedürlerinin az olması ve kullanımlarının da kolay olması, bu kartlara olan talebi artırmaktadır.

Ancak kredi kartı sahibi olmak bir takım sorumluluklar istemektedir. Kişilerin kredi kartlarını kullanırken oldukça dikkatli harcama yapmaları gerekmektedir. Para harcamıyormuşçasına bir hava veren kredi kartları, bu nedenle kişilere kontrolü kaybettirebilir. Bunun sonucunda ise gelirlerin giderleri karşılayamadığı bir bütçe açığı belirir. En nihayetinde bankanın da koyduğu faizlerle beraber kişiler büyük sıkıntılar yaşamaya başlarlar. Bu durum da kredi kartlarının bir müddet kullanılmak istenmemesine ve bu kartların kapatılmasına yol açar. Peki, kredi kartlarını kapatmak mümkün müdür? Eğer mümkünse, neler yapılmalıdır?

Kredi Kartı İptali İçin Yapılması Gerekenler

Bir kredi kartının iptal edilmesi için öncelikli olarak kredi kartındaki tüm borçların temizlenmesi gerekmektedir. Çünkü bankalar içinde borç, provizyonda bekleyen ödeme ve ileriki dönem taksitleri gibi yüklerin olduğu kartları kapatmak istemezler. Bu nedenle de kartların kapatılma işlemleri oldukça zorlaşmaktadır.

Kredi kartında herhangi bir borç bırakılmamasının ardından ise kişiler bankalara şubeler aracılığı ile dilekçe vererek ya da telefon bankacılığı ile direktif vererek kredi kartlarını kapattırabilmektedirler.

TEB Bonus Kredi Kartı Nasıl Kapatılır?

Yukarıda bahsedilen adımlardan yola çıkarak, önceliğin kredi kartında herhangi bir borç olmamasına verilmesi ile bu borç kontrol ettirilir ve gerektiğinde tüm ödeme yapılarak kart temizlenir.

Ardından ise müşteri herhangi bir TEB şubesine giderek kredi kartı kapatma işlemi için dilekçe yazabilir. Bununla uğraşmak istemeden, günü her saati herhangi bir yerden kredi kartı kapatma işlemi yapacak olan müşteriler ise, 444 0 666 numaralı hattı arayarak işlemlerini tamamlayabilirler.

Bir önceki yazımız olan Taksitçi Kart Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ