Teb Bankası’nın Sahibi Kim?

Bankacılık sektörünün köklü kuruluşları arasında yer alan Türk Ekonomi Bankası her geçen gün artan müşteri portföyü ve büyüyen sermayesi sayesinde sürekli olarak büyüme kaydeden bankalarımızdan sadece biridir. Türk Ekonomi Bankası ilk kurulduğunda farklı bir isim olarak Kocaeli Halk Bankası adıyla kurulmuştur. Zaman içerisinde yeni ismini alan banka güçlü bir bankacılık anlayışının temsilcisi haline gelmiştir.

Güçlü sermayesi ve bankacılık anlayışı tamamen sahip olduğu ortaklığa borçludur. 2005 yılında imzalanan anlaşma ile birlikte TEB ülkemizin önde gelen firmalarından biri olan Çolakoğlu Grup dünyanın güçlü bankalarından biri olan BNP Paribas ile ortaklık anlaşması imzalamıştır. TEB’in daha fazla büyümesini sağlama adına BNP Paribas Türkiye de elinde bulundurduğu Fortis Bank’ı 2011 yılında TEB bünyesine katarak gerçekleştirmiştir.

Türk Ekonomi Bankası müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik olarak bireysel, kurumsal, KOBİ, özel bankacılık hizmetlerini verirken aynı zamanda sermaye piyasasının birçok ürününü kendi bünyesinde barındırmaktadır. Hizmetlerinin sınırsız, güvenilir ve kalite olmasını sağlayan en büyük unsurlardan biri de iyi bir yönetim liderine sahip olması ile gerçekleştirilmektedir.

TEB’in yönetim koltuğunda bankanın CEO’su ve Genel Müdürü olan Ümit Leblebici bulunmaktadır. Hizmetlerini birçok kanaldan müşterilerine ulaştıran Türk Ekonomi Bankası, birebirde muhatap olduğu yurt içinde 547, yurt dışında ise 5 ve toplamda 552 banka şubesi ile gerçekleştirmektedir. Her türlü finansal ihtiyacınıza karşılık verebilen Türk Ekonomi Bankasının ürünlerini aynı zamanda internet ve telefon bankacılığı aracılığı ile de kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartına Taksitle Altın Alınabilir Mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ