Taksitleri Devam Eden Kredi Kartı İptal Edilebilir Mi?

Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Başka bankalara ait kredi kartı ürünlerini kullanmaya karar vermek, birden fazla kredi kartı olduğu için kullanmadığı kredi kartını kapatmak ya da yıllık kart aidatı tahsil edilmesi gibi farklı pek çok nedene bağlı olarak kredi kartının kapatılmasına yönelik talep oluşturulabilmektedir. Kredi kartınızı iptal etmeye karar vermeniz durumunda yapmanız gereken tek şey bankanızın kredi kartı müşteri hizmetleri telefonunu aramak ve bu talebinizi sözlü olarak müşteri temsilcinize aktarmaktır. Yine kredi kartınızın ait olduğu bankanın size yakın herhangi bir şubesi üzerinden kredi kartınızı iptal ettirmek için kredi kartınız ve kimlik belgeniz ile şahsen başvuruda bulunma imkânınız da bulunmaktadır.

Taksitli Kredi Kartı Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Taksitli kredi kartı kapatma taleplerinde bankalar farklı uygulamalarda bulunmaktadır. Axess kredi kartı için Akbank kredi kartını kapatmakta ve kart içerisinde bulunan taksitler sona erene kadar ekstre bildirimleri sürdürülerek borcun tahsili gerçekleştirilmektedir. Ancak Finansbank içerisinde taksit bulunan kredi kartının kapatılması için borcun tamamının yatırılması talebinde bulunmaktadır. Bu tip uygulamalarda bankaların ortak amacı iptal taleplerinde işi olabildiğinde yokuşa sürerek müşterilerini bu kararlarından vazgeçirebilmektir. Bankaların en çok kar ettikleri kalemler arasında yer alan krediler ve kredi kartı ürünleri aynı zamanda en ısrarcı oldukları ürünler arasında da bulunmakta olup kredi kartını kesin olarak iptal etmek isteyen kişilerin taksitli alışveriş toplamını yatırmayı göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

Kredi Kartı Yıllık Ücretini Nasıl Geri Alabilirim?

Kredi kartı iptal başvurularının bir numaralı nedeni kredi kartı yıllık ücreti kesintileridir. Bu ücreti geri almak için kullanılabilecek ilk yöntem bankaya kredi kartı iptali için başvuruda bulunmaktadır. Genelde bankalar iptal talebinde bulunan müşterilerini vazgeçirebilmek adına kesintide bulundukları yıllık kart aidatlarını puan olarak karta geri yüklemektedir. Bazı bankalar bu işlem için aylık harcama limiti şartı koymakta olup yine bazı bankalarda ise müşterinin telefon talebi hemen değerlendirilmekte ve müşterinin kaybedilmemesi adına kredi kartına puan yüklemesi hızlı bir şekilde yerine getirilmektedir.

Bir önceki yazımız olan TÜVTÜRK Araç Muayene Ücretleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ