Taksitle Cep Telefonu Alma Yöntemleri

Alışveriş çılgınlığına bir dur denilebilmesi ve kredi kartı ile gereksiz harcamaların önlenebilmesi adına yapılan düzenlemeler kapsamında yasaklanan kredi kartına taksitle cep telefonu satışları ile beraber pek çok kişi hayallerini süsleyen yüksek fiyatlı akıllı telefonlara ulaşabilmek adına farklı yöntemler denemeyi sürdürmektedir. Büyük elektronik perakende satış markalarının ilk yasak uygulamasının hayata geçirilmesinin ardından başlattıkları hediye kartı satışları ne yazık ki geçici bir süreliğine çözüm olurken bu uygulamanın da yasaklanması insanları yeni yöntemler aramaya itmiştir. Peki, taksitle cep telefonu nasıl alınır?

İhtiyaç Kredisi Kullanarak Cep Telefonu Almak

Aslında yurt dışında son derece yaygın olarak kullanılan ihtiyaç kredisi ile elektronik eşya satın alınması ülkemizde kredi kartına yasak getirilmesi sonucu hayata geçirilen son derece avantajlı bir sistemdir. Bu sistemde sadece kimlik numaranız üzerinden elektronik satış mağazasında bulunan kredi danışmanları satın almak istediğiniz ürün tutarı kadar kredi onayı vermekte ve alışverişiniz adınıza açılan kredi hesabınız üzerinden nakit ödeme şeklinde gerçekleştirilmektedir. Müşteri temsilciniz daha sonra size kredi evraklarınızı teslim etmekte ve kredi hesap numaranıza aylık ödemelerinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Odeabank ihtiyaç kredileri arasında en uygundur.

Cep Telefonu Operatörlerinden Telefon Almak

Özellikle de kredi kartı yasağı ile beraber atağa geçen cep telefonu operatörleri kendi ürünlerini satabilmek adına uygun fiyatlarla 24 aya kadar uzayan vadelerde cep telefonu satışı gerçekleştirmektedir. Özellikle de Turkcell 24 ay taksitle telefon satışlarında en çok tercih edilen cep telefonu operatörü olarak öne çıkarken bu hizmetten yararlanmak isteyen kişilerin taahhüt vermeleri ve taksit vadesi dolana kadar asla hatlarını kapatmamaları şartı bulunmaktadır. Bir başka GSM operatörü olan Avea taksitli telefonlar konusunda vade seçenekleri kadar sunduğu düşük fiyatlar ile de dikkat çekmektedir. Vodafone akıllı telefon kampanyaları yine taksitle cep telefonu almak isteyen kişilerin tercih ettiği bir diğer hizmet olarak görülmektedir. Renkli reklamları ile dikkat çeken Vodafone özellikle de piyasaya yeni sürülen en üst model akıllı telefonlar için ürettiği seçenekler sayesinde tercih edilmekte ve gençlere yönelik ekonomik tarifeleri ile popülaritesini arttırmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Taksitleri Devam Eden Kredi Kartı İptal Edilebilir Mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ