Taksitçi Kart Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Çoğumuzun cüzdanında çeşitli bankalardan edinilen kredi kartları bulunmaktadır. Bu kartlar ile günlük alışverişlerimizi yapabildiğimiz gibi uzun döneme yaymak istediğimiz alış verişlerimizi de yapabilmekteyiz. Kredi kartları nakit paramızın o anlık korunması ve yine o anlık olarak para harcamıyormuşuz hissini yaratması adına tercih edilmektedir. Bu nedenle de zaman zaman kontrolü kaçırarak çeşitli alış verişler yaptığımız mümkün olmaktadır. Bunun sonucunda ise ay sonunda kredi kartı ekstreleri ödenmeyebilmektedir. Hatta asgari ödemesi bile yapılamayan kartların zamanla faizleri borçlara işletmesi sonucu bu faizlerden de canımız yanmaktadır. En nihayetinde ise ufak çaplı bir mali kriz tüm kredi kartı sahiplerini beklemektedir.

Nakit paranın döndürülmesi hedefinden yola çıkarak bu tür faizler ya da ekstra ödemeler ile uğraşmadan alış veriş yapmak isteyen tüketicilerin kredi kartlarını iptal ettirmeye yönelik hareketlenmeli oluşmaktadır. Bununla beraber gerçekleşen kredi kartı kapatma işlemlerinin nasıl yapıldığı ile ilgili bazı sorular da gün yüzüne çıkmaktadır. Kredi kartı nasıl kapatılır ve bu süreçte neler önemlidir gibi soruların yanıtlarını aşağıda bulabilirsiniz.

Kredi Kartı Kapatma Süreci

Kredi kartının kapatılması sürecinde ilk dikkat edilen noktanın kartta borç bulunup bulunmaması olması, ciddi anlamda kredi kartı kapatma sürecini zaman ve işlem olarak etkileyecek bir durumu oluşturmaktadır. Kredi kartınızı kapatmak istemeyecek olan bankanın eline geçen bu tür bir koz, sizin işlemlerinizin oldukça uzamasına neden olacaktır.

Öte yandan içinde borç bırakılmayan ve gelecek dönem taksitlerini de içermeyen kredi kartları ise kapatılma evresinde bankalara doğrudan başvuru ve telefon bankacılığı başvuruları gibi seçenekler etkilidir. Kişi ister dilekçe yazarak bankanın bir şubesine başvurabilir, isterse de telefon bankacılığını kullanarak kredi kartını iptal ettirebilir.

Taksitçi Kart İptal İşlemleri

Taksitçi kart iptal işlemlerinin gerçekleştirilmesi ise yine yukarıda anlatılan bilgiler ışığında sürdürülür. Bunlardan ilki Taksitçi kart içinde herhangi bir ödeme planına ait bir düzenleme olmamasıdır. Ardından ise kişi herhangi bir Yapı Kredi Bankası şubesine giderek kredi kartı kapatma dilekçesi yazabilir. Şubeye gitmek istemeyen kişiler ise 444 0 444 numaralı telefondan kredi kartlarını iptal işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Bir önceki yazımız olan Şekerbank Bonus Kart Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ