Senetle Kredi Veren Bankalar

Nakit ihtiyacı hayatın her alanında kişilerin ve kurumların karşısına çıkmaktadır. Bu nedenle de nakit paranın bulunması konusu her zaman için bir takım sorunlara neden olmuştur. Bireysel olarak bankalara kredi başvurusunda bulunan kişilerin çeşitli sebeplerle kredi alıp almaması, durumu o anlık özetlerken, işletmeler ise bu konuda daha zorlu bir süreç atlatırlar.

Kişilerde olduğu gibi kuruluşlarda nakit sıkıntı zannedildiği kadar kolay halledilememektedir. Özellikle KOBİ’lerin para bulma sıkıntısı genel anlamda yaşandığı için, bu işletmeler çareyi senet karşılığı kredi veren bankalara danışmakta bulmaktadırlar. Bu sayede bankalar uygun gördükleri işletmelerle bir senet karşılığı sözleşme imzalayarak işletmeye gereken nakit parayı karşılamış olurlar.

Senet Karşılığı Kredi

Daha çok çeşitli alanlarda faal olan işletmelerin yararlanmaya uğraştığı senet karşılığı kredi hizmeti, aslında bu tip şirketler adına can suyu özelliğindedir. Yatırım yapmayı düşünen, çeşitli borçlarını kapatmak zorunda olan ya da çalışanlarına ödeme yapmakta o anlık zorlanan şirketlerin ilk başvurduğu çözüm yolu, senet karşılığı kredi ürünü olmaktadır.

Ancak bu noktada oldukça önemli bir nokta da bulunmaktadır. Senet karşılığı kredi verme taahhüdünde bulunan çeşitli kuruluşlar ya da illegal yapılanmalar, dolandırıcılık amacı ile sizleri borçlandırmaya çalışabilirler. Bu tür dolandırıcılara ve illegal kuruluşlara dikkat edilmesi gerekirken, senet karşılığı kredi illa kullanılacaksa bu durum bankalar tarafından karşılanmalıdır. Bankalar topluma bu tip konularda destek olması gereken kurumlardır.

Hangi Bankalar Senet Karşılığı Kredi Vermektedir?

Senet düzenleyerek müşterilerine kredi alma imkânı sunan çeşitli finans kuruluşları bulunmaktadır. Son dönemde bu tip bir hizmet için adı ön sıralarda geçen bankaların başında Ziraat Bankası gelmektedir. Ziraat Bankası bu tür bir hizmeti hem bireylere hem de KOBİ’lere yapmaktadır. Bu sayede kişilerin ve kurumların nakit para sıkıntısı da çözülmüş olmaktadır.

Bunun yanı sıra Aktifbank da senet karşılığı kredi veren bankalar arasında yerini almaktadır. Herhangi bir Aktifbank şubesine gidilerek bir yetkili ile görüşülmesi sonucu senet karşılığı kredi ürünü için yapılan girişim hayata geçirilmeye başlanır. Bu aşamadan sonrası ise banka ve müşteri arasındadır.

Bir önceki yazımız olan Kredi Vade Kısaltma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 9 YORUM
 1. suna yikilmazyapi diyor ki:

  Merhaba bana bir haftaligina iki milyar lazim yardimci olurmusunuz

 2. Mesut ustun diyor ki:

  120 000 e ihtiyacım var
  esnafın işletme için gerekli
  8000 Belgeli gelirim var
  senetle yardimi olacak kuruluşlar varsa
  görüşmek isterim aciil

 3. Cemre Demirci diyor ki:

  İvedi bir şekilde 15000 lira krediye ihtiyacım var. 24 ya da 36 ay vadede her ay gecikmesiz şekilde ödenir. 2000 liraya yakın aylık gelirim var. Hızlı bir şekilde geri dönüş sağlanırsa sevinirim.

 4. ali diyor ki:

  Acil 7500 ihtiyacım var534.061.65.09

 5. Kaan diyor ki:

  Acil nakit 85 bin liraya ihtiyacım var, senetle aylik vadelerle de odeyebilirim 6 ay sonra tamaminida odeyebilirim, adanadayim memurum 3500 lira maasim var, istenilen ile gelebilirim.

 6. Mustafa bolat diyor ki:

  Nakit lazim 5 10 bin tl 05427199353

 7. ismail diyor ki:

  mrhba ben istanbulda yasıyorum malulen emekliyim kredilerim war kredi cekemiyorum cok bunaldm hcralıkım ailem dailmak üzre isede almıyolar engelli oldugumdan
  acilen senetle faizli 20 bin bulmam gerek ayda 750 öderim cidden cuma hürmetine yardim edicekler ulasabilirmi
  5530094955

 8. Semra diyor ki:

  Merhaba acil 50 bine ihtiyacim var.

 9. Soner diyor ki:

  Merhaba ben soner 10 000tl ihtiyaç kredısine ıhtıyacım var aylık gelirim 1.500tl aylık 300/400tl ödeme yapabilirim yardımcı olursanız sevınırım

BİR YORUM YAZ