Şekerbank EFT saatleri

Farklı banka hesapları arasında para transferi yapabilmeniz için kullanmış olduğunuz EFT işlemlerinde Şekerbank yeni bir düzenlemeye giderek Şekerbank EFT saatlerini yenilemiştir. Yapılan bu düzenleme ile birlikte bundan böyle hafta içi her gün belirlenen zaman dilimleri arasında EFT işlemleri ile para transferini yapabileceksiniz.

Şekerbank EFT İşlemi ve Saatleri

Yapılan yeni düzenlemeden sonra Şekerbank EFT saatlerini hafta içi her gün sabah 09.00 ile akşam 17.15 saatleri arasında yapılmasını sağlamıştır. Bu zaman aralığında yapacağınız tüm EFT işlemlerinde paranız muhatap bankanın hesabına yaklaşık olarak 10 dakika gibi bir zaman diliminde gerçekleşmektedir. Bu zaman diliminin bazen bankanın ve Merkez Bankasının sistemlerindeki yoğunluktan dolayı 30 dakikayı bulabilmektedir. Ayrıca Şekerbank EFT saatleri dışında yapacağınız tüm işlemler bankanın ilk mesai gününde EFT saatleri arasında gerçekleşeceğini unutmayın!

EFT Sorgulama İşlemi

Eğer yapmış olduğunuz bir EFT işlemi muhatap bankanın hesabına gecikme zamanın dışında veya gün sonunda geçmediğini fark ettiğiniz ilk an hemen işlemlerinizi kontrol ediniz. Kontrol sonunda işlemlerde bir hata yok ise bu sefer 444 7 878 numaralı Şekerbank çağrı merkezi veya şubelerinden herhangi biri ile irtibata geçmelisiniz. Banka görevlilerine aktaracağınız bilgiler dâhilinde işleminizi buradan da yeniden gerçekleştirebilirsiniz. Eğer sorun kendi bankanızda değil ise bu sefer EFT ile para transferi yaptığınız muhatap banka ile irtibata geçmelisiniz. Hızlı ve kolay olması için muhatap bankanın çağrı merkezi ile görüşmeniz daha iyi olacaktır.

Bir önceki yazımız olan HSBC EFT Saatleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ