Şekerbank Bonus Kart Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Dünya genelinde insanların alış veriş yaparken rahatlamalarını ve daha kolay harcama yapabilmelerini sağlayan, bankacılık sektöründeki en sık kullanılan ürün olan kredi kartları, ülkemizde de yoğun şekilde kullanılmaktadır. Bu yoğunluk öyle bir hal almaktadır ki, ister market alış verişi olsun, ister okul ödemesi olsun hayatın her alanında kedi kartları kullanılabilecek hale gelmiştir. Kredi kartlarının kullanımının tercih edilmesindeki ana sebeplerden ilki, nakit para harcanmasının önüne geçilerek ay sonunda toplam ödemeleri topluca ödeme imkânı, diğeri ise taksitlendirme seçenekleri ile özellikle büyük meblağlardaki giderlerin 6 ay, 8 ay ya da 12 ay gibi bölünerek ödenebilmesidir.

Tüketicilerin zaman içinde kredi kartı harcamalarındaki kontrolsüzlük, bir takım faiz baskılarını ve ekstre ödeyememe durumlarını da beraberinde getirmektedir. Bu durumlar nedeni ile maddi felaketlere yol alacağını anlayan tüketiciler ise bir şekilde bu süreci atlatabilmek için çareyi kredi kartlarını kapatmakta bulmaktadırlar. Bugün kredi kartını kapatmak isteyen tüketiciler ile görüştüğünüzde, çoğu benzer cevaplar vererek bu bağlılıktan kurtulmayı amaçladığını söylemektedir. Bu nedenle kredi kartları kapatılabilmektedir. Kredi kartı kapatırken ise dikkat edilen ve izlenmesi gereken bazı yollar vardır.

Kredi Kartı Kapatma İşlemi

Bir kredi kartının kapatılması için öncelikli olarak kartın içinde herhangi bir tanımlı borcun olmaması sağlanmalıdır. Bankalar, ilk olarak bu durumu kontrol edeceklerdir. Çünkü içinde borç olan banka kredi kartının iptal edilmesi çok mantıklı ve doğru olmayacaktır.

Ardından ise tüketicinin banka şubesine giderek dilekçe vermesi ya da bankayı arayarak müşteri hizmetleri aracılığı ile kredi kartı iptal işlemlerini tamamlaması yeterli olacaktır.

Şeker Bonus Kredi Kartı Nasıl Kapatılır?

Bonus altyapısı ile hizmet veren Şekerbank Bonus kredi kartı kapatılırken, yukarıda anlatıldığı şekilde, ilk olarak kredi kartının içinde gelecek dönemlere ya da mevcut döneme ait hiçbir borcun kalmaması gerekmektedir. Şayet bu tür borçlar var ise, borç ödenir ya da borç transferi yapılır.

Ardından bir Şekerbank şubesine giden tüketici, dilekçe vererek kartını kapattırabilirken, 444 78 78 numaralı hattı arayarak da kartını kapattırabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Paraf Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ