Prefabrik Ev Kredisi Veren Bankalar

Ev sahibi olmak çoğu insanın hayalidir. Yıllar boyu çalışıp, kıt kanaat biriktirilen paralar ile bir şekilde ev almaya çalışan insanlar, bu sırada eksik kalan miktarlar için bankalara başvurmaktadırlar. Konut kredisi adı altında verilen krediler ile parasını denkleştirmeye çalışan vatandaş, bu sayede ev sahibi olabilmektedir.

Prefabrik yapıların artması ya da özel bazı sebeplerden dolayı prefabrik evlerde yaşamak isteyen kişilerin oldukça fazla olması, bankaları bu konuda da harekete geçirmiştir. Normal bir apartman katı ya da müstakil bir evden ziyade, kendine prefabrik ev alarak ailesini de burada yaşatmayı amaçlayan kişilere özgü olarak yeni nesil bankacılığın çıkardığı prefabrik ev kredisi ürünü son zamanlarda büyük ilgi görmektedir.

Prefabrik evlerin yapımı ve teslimatı, diğer evlere nazaran daha kısa sürebilmektedir. Aynı zamanda bu tip evlerin yapımında kullanılan malzemelerin de az ve daha uygun oluşu ile beraber vatandaşlar bu tip evlere yönelebilmektedir. Birikmiş parası olan vatandaş doğrudan prefabrik ev alabildiği gibi, bankalardan aldığı prefabrik ev kredisi ile de amacına ulaşabilmektedir.

Prefabrik Ev Kredisi

Daha çok deprem kuşağında bulunan ya da zamanında büyük depremler atlatan yerleşim yerlerinde prefabrik evlere olan ilginin gittikçe fazlalaşması ve bu tip evlerin söz konusu bölgelerde yaygınlaşması, bu çevrede finans açısından bazı boşlukları ve ihtiyaçları ortaya çıkarmıştır. Bankalar da konut kredilerinin bir parçası olarak ancak yeni bir ürün niteliğinde prefabrik ev kredilerini piyasaya sürmektedirler. Prefabrik ev kredisi alabilmek için bankaya giderek detaylı görüşmek gerekmektedir.

Hangi Bankalar Prefabrik Ev Kredisi Veriyor?

Ülkemizde yeni yeni ortaya çıkartılan bu kredi türüne öncülük eden bazı bankalar bulunuyor. Bu bankalar arasında Türkiye Finans Bankası, Halkbank, Bank Asya gibi dev finans kuruluşları bulunuyor. Yalnızca prefabrik ev kredisi olarak değil, örneğin Halkbank’ın gerçekleştirdiği gibi çelik konstrüksiyon yapılara da çeşitli krediler çıkartılabiliyor.

Yukarıda belirtilen bankaların şubelerine gidilerek prefabrik ev kredisine başvuru yapan vatandaşların işlemlerine başlanarak yeni kredileri hazırlanıyor. Vatandaşlar da söz konusu kredi tutarı ile ev sahibi oluyor.

Bir önceki yazımız olan Sms İle Kredi Başvurusu Yapılan Bankalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ