Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar

Ev almak neredeyse her vatandaşın hem hayalini kurduğu, hem de ihtiyaç duyduğu bir durumu simgeliyor. Her ay kira vermemek, kendi satın aldığı evde yaşamak gibi hayalleri olan insanların, beğendikleri evleri alabilmeleri için yeteri kadar nakit paralarının olması da haliyle şart. Ancak bu durum, çoğu zaman bu şekilde işlemiyor. İnsanlar, çok az bir nakit sahibi iken de ev almak istiyor. Hatta cebinde hiç peşinatı olmadan banka kredisi çekerek ev almaya niyetlenen insanların sayısı da oldukça fazla. Bu noktada ise, piyasadaki bu ihtiyaca bankalar cevap veriyor.

Normalde işleyen sistem, satın alınacak ev için bir miktar (genellikle en az % 25) nakit paraya sahip olunmasının ardından eksik kalan kısmın bankaların konut kredilerinden sağlanması olmakta iken, son dönemlerde ise peşinat gerektirmeden ev kredisi veren bankaları bulabilmek de mümkün. Buradaki sistem ise, sahip olunan bir diğer evin ipotek şeklinde gösterilmesi ile mümkün olabiliyor. Bu şekilde peşinatsız ev kredisi veren bankalardan bazıları ise şu şekilde sıralanabilir;

  • Akbank

Özellikle mortgage kredileri ile ün yapan Akbank, peşinatsız ev kredisi ürünleri ile müşterilerin en çok tercih ettiği finans kuruluşlarından bir tanesi niteliğine sahiptir. Akbank peşinatsız mortgage kredisi dâhilinde, ipotek gösterilecek bir eve sahip olunması ve kredi taksitlerini karşılayabilecek bir ekonomik güce haiz olunması, kredinin alınması için yeterli.

  • Finansbank

Ev alırken herhangi bir peşinat ödemek istemeyen müşterilerine sabit faizli peşinatsız ev kredi hizmeti sunan Finansbank, bu anlamda ciddi olarak tercih edilen bankaların başında geliyor. Bankanın bu krediyi verirken dikkat ettiği husus ise, aylık gelir ve gider durumunuzun netleşmesinden sonra elinizde kalan paranın kredi taksitlerinize yetip yetmeyeceği hususu.

  • Kuveyt Türk

Beğenilen bir evin satın alınması sırasında, vatandaş ev için belli bir peşinata sahip değil ise, bu noktada imdada Kuveyt Türk yetişiyor. Evi alabilmek için gerekli olan nakit paranın yanı sıra, önden istenen peşinatı da karşılayan banka, bu şekilde % 100 bir ev kredisi ile vatandaşı mutlu ediyor.

Bir önceki yazımız olan Swift Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ