Öğretmenler İçin Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar

 

Kredi almak nakit ihtiyacı için en iyi çözümdür. Bugün birçok finans kuruluşu kredi imkânı sağlasa da bu ihtiyacı karşılamanın en güvenilir yolu bankalara başvurmaktır. Bankalar, müşterileri için uygun geri ödeme koşullarına sahip krediler sağlamaktadırlar. Kredi başvuruları bankalar tarafından çeşitli kriterlere göre değerlendirilerek olumlu ya da olumsuz dönüş yapılmaktadır. İnternet bankacılığı, telefon bankacılığı, SMS yoluyla veya bizzat şubeye giderek kredi başvurusu yapmak mümkündür. Ancak başvuru yapmadan önce kredi için belirtilen koşulları yerine getirmek gerekir. Bankalar için en önemli kıstas, müşterilerin verilen krediyi geri ödeyebileceklerinden emin olmaktır. Öğretmenlerin bu bakımdan avantajlı olduğunu söylemek gerekir.

Öğretmenler İçin Kredi Koşulları

Öncelikle bankalar kredi verirken müşterilerden sabit bir geliri belirten belge istemektedirler. Maaş için firmadan verilen bordrolar, kira gelirleri için tapu ve kira kontratı gibi belgeler istenmektedir. Bunun amacı kredi başvurusunda bulunan müşterinin verilen krediyi geri ödeyebileceğinden emin olmaktır. Öğretmenlerin bu bakımdan kredi alırken birçok kişiye göre avantajlı oldukları söylenebilir. Çünkü kadrolu öğretmenler devletten veya çalıştıkları özel kurumlardan sabit bir maaşa sahiplerdir. Özellikle maaşın alındığı bankadan kredi alırken bu avantajlı bir durum olacaktır.

Kredi notunu yükseltmek için fatura ödeme gibi işlemleri maaşınızı aldığınız bankadan yapabilirsiniz. Bankalar kredi başvurularınızı değerlendirirken bu tür işlemleri dikkate alacaklardır.

Öğretmenler için düşük faizli kredi veren birçok banka bulunmaktadır. Akbank, ING Bank, Odeabank, TEB Bank, Garanti Bankası, Vakıfbank, Halkbank gibi bankalar buna örnek gösterilebilir. Bu bankalardan alınan krediler 12 ile 36 ay arasında taksitlere bölünerek ödeme kolaylıkları sağlanmaktadır. Öğretmenlik yapıyorsanız toplu para ihtiyaçlarınızı bütçenize astronomik rakamlarla yansımayacak taksitlerle geri ödeme yapabileceğiniz taksitli kredi seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Kredi verilirken başvuru yapan kişinin mesleki durumunun önemli bir yere sahip olduğunu belirtmek gerekir. Toplu para ihtiyaçlarınızı bankalar tarafından sağlanan kredilerle kolaylıkla karşılayabilirsiniz. Ancak sözleşmeli öğretmenler için aynı avantajların geçerli olduğunu söylemek zor olacaktır. Kredi alırken gelirin sürekli olduğunu taahhüt edebilmek gerekir bu bakımdan kadrolu öğretmenlerin kredi başvuruları daha avantajlı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Faizi Düşük Masrafsız Kefilsiz Kolay Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ