Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Üniversiteyi kazanan birçok genç öğrencilik hayatlarına başladıkları dönemde burs alarak ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmaktadır. Ancak devlet tarafından öğrencilere destek olmak için verilen burslar genellikle bir aylık giderleri için yetmemektedir. Eğer farklı bir ek bursları yoksa ailelerinden destek alan öğrenciler ay sonunu getirmek için oldukça büyük çaba sarf etmektedirler. Öğrencilerin bu ihtiyaçlarını fark eden bankalar onların taksitli alışveriş yapabilmelerini ve acil ihtiyaçlarını karşılayabilmelerini sağlamak adına onlara kredi kartı alma imkânı sunmaktadırlar.

Bankaların Öğrencilere Sunduğu İmkânlar

Bankalar öğrencilere destek olabilmek adına birbirinden farklı imkânlar sunmaktadır. Genellikle öğrenciye kredi kartı veren bankalar onlara destek olabilmek adına onlardan yıllık aidat ücreti almamaktadır. Herkesin bildiği gibi birçok insanı kredi kartı alma konusunda düşündüren konuların başında aidat gelmektedir. Bankalar bu ücreti almayarak öğrencilere büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Faizsiz nakit çekme imkânı da öğrenciye kredi kartı veren bankalar tarafından sunulan desteklerden bir tanesidir. Bu sayede gençler bankalar tarafından belirlenen limitte nakit çekerek yine banka tarafından belirlenen ödeme gününde ödedikleri takdirde hiçbir faiz yüklenmek zorunda kalmamaktadırlar.

Bankaların sağladığı avantalardan bir diğeri de öğrencilere kefilsiz olarak kredi kartı vermeleridir. Banka kendi belirlediği limite kadar kefil istememektedir. Ancak, bankanın verdiği limitin üzerinde kredi kartı almak isteyen öğrencilerin kefil ile başvuru yapmaları gerekmektedir.

Farklı Bankaların Öğrenci Kredi Kart Seçenekleri

Hemen hemen tüm bankalar öğrenciler için kredi kartı vermektedir. Bunlardan en çok tercih edilenler ise Bonus Genç, Yapı Kredi Play Kart ve İş’te Üniversitelidir.

Bonus Genç Kart; 18 ile 25 yaş aralığında ki gençlere hizmet veren Bonus Genç Kart ile üye işyerlerinde alışveriş yaparken aynı zamanda bonus kazanmanın da ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Hemen hemen tüm ihtiyaçlarınız için taksit seçeneğinin yanı sıra işlem erteleme ve ek taksit fırsatlarına da Bonus Genç Kartınız ile sahip olabilirsiniz.

Yapı Kredi Pay Kart; 18 yaşını dolduran ve belirli fakülte ve üniversitelerde öğrenim gören öğrenciler Play karta başvurabilmektedir. Kefilsiz başvurular için bankanın öğrencilere belirlediği limit 500 TL.’dir. Üzerinde limit isteyen öğrencilerde ise kefil zorunluluğu aranmaktadır.

Bu bankalar dışında ise öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında öne çıkanlar Üniversite TEB Bonus Card, Card Finans GO, HSBC Concept ve Akbank exi 26’dır.

 

Bir önceki yazımız olan Akbank Başvurum Nerede başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ