Money Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Günümüzde tüm dünyada yaygın şekilde kullanılan bankacılık ürünleri ve hizmetlerinin başında kredi katları gelmektedir. Kredi kartlarının kullanımının yaygınlaşması ve her alanda bu kartların özelliklerinden faydalanılmasının temelinde ise kredi kartları ile çoklu taksit sağlanan alış veriş işlemlerinin rahatça yapılabilmesi ve cepteki sınırlı bulunan nakit paranın harcanmama isteği yer almaktadır. Bu şekilde insanlar kredi kartı kullanımlarına kendilerini pek çok açıdan alıştırmış ve bağlamışlardır. Her ne kadar fazlaca kıymetli ve pratik gibi görünse de kredi kartlarının uzun dönem içinde değerlendirilmesi ve sürekli olarak borç ödemelerinin artması durumlarında kişiler kredi kartlarını kapatmayı düşünebilirler.

Kredi kartları bir bakıma modern köleliktir. Kredi kartı kullanan insanların ekstre ödemelerine ve bankalarına bağlı durumları da işte buradan kaynaklanmaktadır. Ancak insanları büyük ölçüde rahatlatan özellikleri de oldukları için kullanımının azaltılamaması, zaman içinde tüketicilere gelen yüklü ve faizli borç miktarlarından dolayı kredi kartının kapatılma isteğini uyandırmaktadır. Peki, bu tür durumlarda kredi kartları nasıl kapatılır?

Kredi Kartlarının Kapatılma Durumu

İptal edilmek istenen kredi kartlarının kapatılmadan önceki ilk kontrolleri, içlerinde bir borç olup olmaması ile ilgilidir. Yani kredi kartlarının içinde ufak dahi olsa herhangi bir miktar borç bulunması halinde kartların kapatılması mümkün olmamaktadır. Bu nedenle de kişilerin ilk olarak ya borç transferi ile ya da doğrudan kredi kartı borcu ödemesi ile bu kartlarını temizlemiş olmaları gerekmektedir.

Borçsuz bulunan kredi kartlarının kapatılma işlemlerindeki ilk yöntem ise bankaya dilekçe ile başvurulması süreci ile yaşanmaktadır. Bankaya dilekçe verilmesi ile kart kapatma işlemlerinin başlatılması mümkün olduğu gibi, aynı zamanda bankanın müşteri hizmetleri aranarak telefon üzerinden de kredi kartı kapatma işlemi rahatlıkla yapılabilmektedir.

Money Kredi Kartı İptali

Bir finans devi olan Garanti Bankası tarafından sağlanan Money kredi kartının kapatılması için öncelikli olarak kredi kartının içinde borç ya da ödenecek taksit olup olmadığına bakılır.

Şartların uygun olması ile bir Garanti Bankası şubesine dilekçe ile başvurulabildiği gibi, 444 0 333 numaralı telefon aranarak da Money kart iptal edilebilir.

Bir önceki yazımız olan Miles & Smiles Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ