Miles & Smiles Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

İnsanlar gündelik hayatta irili ufaklı pek çok alış veriş yaparlar. Zorlu hayat şartları, fiyatların pahalı olması ve geçim sıkıntılarının yaşanması, insanları günü kurtarabilmek adına bazı ek ödeme seçeneklerine itmektedir. Bunun sonucunda ise kredi kartlarının insanlar tarafından sıklıkla kullanılması süreci başlamış olur. Böylece insanlar, gerek cüzdanlarındaki nakit paranın korunması refleksi ile gerek ise taksitlendirme gibi seçeneklerin aktif şekilde kullanılması arzusu ile pek çok açıdan kredi kartı kullanımını artırmaktadırlar. Ancak bu durum, her ne kadar ilk etapta mantıklı gibi gelse de, zaman içinde kişilerin borç bataklarında yer almalarına neden olmaktadır.

Kredi kartı borçları içinde yer alarak bir türlü çıkmazdan kurtulamayan insanlar çareyi kredi kartlarını temelli kapatmakta bulurlar. Bu şekilde olmayan kredi kartlarını da kullanamayacakları için doğrudan ellerindeki nakit para kadar harcama yapmaya özen göstereceklerdir. Neticede kişiler kredi kartlarını kapatmaya çalışırken bir takım lüzumlu bilgilere de ulaşmak isteyeceklerdir. Kredi kartının kapatılması ve dikkat edilmesi gereken detaylar gibi aranan bu soruların cevabı ise aşağıdadır.

Kredi Kartlarının Kapatılması

Kredi kartlarının kapatılması sırasında ihtiyaç duyulan ilk şey, kredi kartının herhangi bir borç içermemesi ile ilgilidir. Yani kişiler, kredi kartlarını kapatmak için banka ile temasa geçmeden önce kesinlikle kartın içindeki borcu ödemelidirler ya da borç transferi yaparak kartın içini temizlemelidirler.

Ardından yaşanan süreç ise iki farklı yolu kapsamaktadır. Doğrudan gidip bir banka şubesinde iptal işlemlerini başlatmanın yanında, telefon bankacılığı aracılığı ile de kredi kartı iptal edilmesi gayet mümkündür. Bu şartlarda kredi kartları doğrudan kapanmış olacaktır.

Miles & Smiles Kredi Kartı Kapatılması

Miles & Smiles kredi kartının Garanti Bankası tarafından topluma kazandırılması nedeni ile bu kartın kapatılması aşamasında bir Garanti Bankası’na giderek dilekçe vermek yerinde olacaktır. Bu işlemin dışında, şube ile uğraşmak istemeyenler için 444 0 333 numaralı telefon hattının aranarak kredi kartı iptal işleminin yapılabileceği de unutulmamalıdır.

Önemli olan nokta ise kredi kartının hızlı kapatılması için kredi kartı içinde borç bırakılmamalıdır.

Bir önceki yazımız olan Maximum Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ