Maximum Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Kredi kartları günümüzde sıklıkla başvurulan ve her alanda kullanılan ödeme araçlarını oluşturmaktadır. Her bankanın en az 1 adet olarak insanlara sunduğu, taksitlendirme amacından kampanyalara kadar çok fazla özelliğin hâkim olduğu kredi kartlarında halkın ilgisini çekecek pek çok opsiyon da bulunmaktadır. İnsanlar kredi kartlarını kullanmak isterlerken, ceplerindeki nakit paranın ne olur ne olmaz düşüncesi ile cüzdanlarında durmalarından dolayı da bu ödeme araçlarını tercih ederler. Üstelik kredi kartları her ortamda, her sektörde ve her üründe neredeyse geçerli olmaktadır. İstisnalar haricinde kredi kartları ile ilgili olarak toplumun tümü olumlu düşünmektedir.

Ancak bu olumlu düşünce zaman zaman olumsuz yönde de seyredebilmektedir. Çünkü kredi kartları ödenmesi zor haller aldıklarında insanlara eziyet olarak yansımaktadır. Özellikle de kontrolsüz harcama yapan insanların borçlarını ödeme süreçlerinde yaşadıkları zorluklardan dolayı kredi kartlarını iptal etmek istemeleri son derece doğaldır. Bu bakımdan toplum tarafından kredi kartı iptal edilme yöntemleri de iyi derecede bilinmelidir. Yalnızca kredi kartı iptal yöntemleri değil, bankaların bu süreçte dikkat ettikleri noktalar da önemli olmaktadır.

Kredi Kartı Nasıl Kapatılır?

Bir kredi kartını kapatabilmek için öncelikli olarak kredi kartına tanımlı olan borçların tamamen kapatılması ve ödenmesi, ödenemiyorsa da bir şekilde borç transferi ile kredi kartının boşaltılması gerekmektedir. Bundan sonra devreye kapatma işlemlerinin başlatılması girecektir.

Borçsuz bırakılan kredi kartları kapatılmaları için bankaya bildirildikten sonra işlem görmeye başlar. Bu süreçte bankaya giderek kredi kartı kapatma dilekçesi de yazılabilir, ya da telefon bankacılığı aracılığı ile de kredi kartı kapatma işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Maximum Kredi Kartı Kapatma İşlemleri

Bir İş Bankası hizmeti olarak piyasaya sürülen Maximum kredi kartı da zamanla kapattırılmak istenebilir. Bunun için öncelikli olarak söz konusu kartın içindeki tüm taksitler ve provizyonda bekleyen işlemler ile beraber diğer borçlar ödenerek kart kapatmaya elverişli hale getirilir.

Ardından ise kişi bir İş Bankası şubesine giderek kart kapatma dilekçesi doldurabilir; ya da 444 02 02 numaralı telefondan bankaya ulaşarak kredi kartını kapattırabilir.

Bir önceki yazımız olan Maximiles Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. kenan ertürk diyor ki:

    4446770709602140 -4546720011897440 nolu kredi kartlarımı iptal ettirmek istiyorum.gereğini bilgilerinize arz

BİR YORUM YAZ