Masrafsız Kredi Veren Bankalar

Birçok kredi kullanıcısı faizi ile geri ödeyeceği kredilerden dosya masrafı adı altında kesilen tutarları ödemek istememektedir.Bu nedenle bankalar son dönemde müşterilerini ellerinde tutmak ve yeni müşterilere ulaşmak için masrafsız kredi vermeye başladı.Zaten hali hazırda eski kredilerinden alınan mardsaflarıda tüketici mahkemelerinin sonucu olarak geri ödeme durumunda kalabiliyorlar.

Değişik kampanyalara bağlı olarak yada doğrudan bir ürün olarak sunulan masrafsız krediler bankalara göre tutar ve faiz oranlarında değişiklik gösteriyor. Özellikle ekstra iş yükü yaratmayan (ipotek , noter , kefil , ekspertiz vb) kredilerde sunulan masrafsız krediyi tercih eden tüketicilerin sayısı çoğunlukta.

İhtiyaç kredilerinin kullandırma limitleri arttıkça kişiler ev yada araba almak için dahi masrafsız olarak sunulan bu kredilere yöneliyorlar.

Masrafsız Kredi Talebinde Kefil İsteniliyor mu ?

Masrafsız kredi kullanmak isteyen okuyucularımıza kredi başvurunuzda mutlaka kefil istenilecek diye bir bilgi veremeyiz.Kefil isteme durumu alınan masrafa göre değil kullanılacak kredinin tutarına göre değişen bir durumdur.Eğer istediğiniz ihtiyaç kredinizin miktarı yüksekse banka sizden kefil isteyebilir.Yada düşük bir kredi kullansanız bile bankanın politikaları doğrultusunda masraf ödemeniz gerekebilir.

Masrafsız Kredi Kullandığımızda Faiz Oranları Yüksek mi Tutuluyor ?

Kredilerin faiz oranları normalde kullanılan tutara ve vade miktarına bağlıdır.Ancak masrafsız kredi kullanım durumunda kampanyaya göre faiz oranları diğer kredi ürünlerine göre bir miktar yüksek tutulduğu doğrudur.

Masrafsız Kredi Kullanmak İstiyorum Hangi Bankayı Tercih Etmeliyim ?

Bankalar kampanya düzenleyerek yada mevcut kredi ürünlerinin içine dahil ederek masrafsız kredi kullanımı sağlatabiliyorlar.Dönemsel kampanyaları tercih etmeniz kampanya kapsamında faiz oranı da düşük kredi kullanımını avantajı sunabilir.Ama krediyi ne zaman kullanacağınızı bilmiyorsanız bankaların ürünleri arasına kattıkları masrafsız kredi fırsatlarını değerlendirebilirsiniz. Ürün olarak sunulan masrafsız kredilerde kullanacağınız kredi hangi zaman diliminde kullanırsanız kullanın size masrafsız olarak sunulacaktır.

Eğer kredi kullanım tutarınız 10.000 TL’ye kadarsa Yapı Kredinin sunduğu masrafsız veya düşük masraflı kredi sizler için uygun olabilir.Krediyi tamamen masrafsız kullanmak istiyorsanız faiz oranı 10.000 TL için %1,33 olarak belirilenmiştir.Eğer düşük faizli krediyi kullanmak istiyorsanız ana paradan kesilecek tutar 50 TL olup faiz oranı %1,24’tür.

Akbank ise ev kredisi için masrafsız kredi kullandırma fırsatı sunuyor.Bu özelliği ile rakiplerinden sıyrılan Akbank ayrıca faiz oranını sabit tutarak azalan taksitler ile ödeme yapabilmenize bu ürünü ile imkan tanıyor.

Sizde kredi kullanırken faizi dışında ayrıca masraf ödemek istemiyorsanız bankaların dönemsel kampanyalarını takip ederek kredi kullanacağınız bankaya karar verebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ