Limitsiz Kredi Kartı

 Günümüzde hızla ekonomi kötüye gidiyor olsa da, masraflarımız, vergilerimiz ve yüklenmemiz gereken diğer giderler artış gösterse de biz insanlar her daim daha fazlasına gereksinim duymaya devam ediyoruz. Genel olarak bireylerin yaşantısına baktığımızda hemen herkesin günlerinin çoğunu çalışarak, hem psikolojik hem de fiziksel olarak çaba göstererek harcadıklarını görmek mümkün. Ve tüm bu fedakarlıklarının ve koşuşturmalarının sonunda ihtiyaçlarını karşılamak istediklerinde bunu gönüllerince yapmak istemeleri aslında normal bir durumdur. Bu ihtiyaçlardan bir kısmı lüks olarak değerlendirilse de sanırım hepimiz çok az da olsa bu lüksü hak ediyoruz.

İşte bu süreçte de birçoğumuzun imdadına kredi kartları yetişiyor. Ancak kredi kartlarının sınırları ve limitleri bazen bizleri hiçte tatmin etmiyor. Bu durumda herkes aynı şeyi düşlüyor limiti olmayan kredi kartı. Limitsiz kredi kartı denildiğinde hepimizin aklına bir hayal ürünü olduğu gelse de en azından tüm hayallerimizi yaşama geçirme aşamasında bizlere büyük destek olacağı kesin.

Limitsiz Kredi Kartı Nedir?

Limitsiz kredi kartı adından da anlaşılabildiği üzere limitinizde sınır olmayan kredi kartı demektir. Normal şartlar da hemen hepimiz standart kredi kartlarımızın limitlerinin düşük olması sebebi ile bankalarımıza başvurarak kredi kartı limit artırım talebinde bulunuruz. Ancak bu başvurularımız bazen olumlu sonuç vermeyebilir. Ancak limitsiz bir kredi kartımız bulunuyorsa limitimizi canımızın istediği zaman istediğimiz kadar arttırma özgürlüğünü elde etmişiz demektir. Yalnızca talep etmemiz bankamızın bunu yapması için yeterli olmaktadır.

Ödeme problemi yaşama riski bulunmayan müşteriler için cüzdanlarında nakit para taşıma veya bankada para biriktirme yükünden ve en önemlisi de riskinden kurtaran bu limitsiz kredi kartı uygulaması ile bireyler arabalarını hatta evlerini bile oldukça kolay bir şekilde alabilmektedirler. Ancak burada önemli olan faktör hiç şüphesiz ki güvenlik açısından gerekli önlemlerin alınmış olmasıdır.

Limitsiz Kredi Kartının Zararları Nelerdir?

Birçok kişi için limitsiz kredi kartı ile gezmek aslında cebinde bomba ile gezmek gibidir. Şayet iradenize hakimseniz ve gelir düzeyiniz de yerinde ise sorun yoktur. Ancak, aksi durumda işler yolunda gitmeyebilir ve başınıza birçok olumsuz şey gelebilir. Zor bir sürece girmemek adına oldukça dikkatli davranmanız gerekmektedir.

 

 

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Yüksek Olanlar En Fazla Ne Kadar Kredi Alabilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ