Kuveyt Türk Sale Plus Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Kredi kartları hayatımızdaki önemli bir boşluğu doldurmaktadır. Nakit ihtiyacının yaşandığı ya da alış verişlerde taksit imkânına ihtiyaç duyulduğu zaman dilimlerinde doğrudan kullanılan ve hiçbir şekilde zor bir kullanımı bulunmayan kredi kartlarına hayatın her alanında rastlanılmaktadır. Bu şekilde kredi kartı kullanımı da oldukça yaygınlaşmıştır. Çünkü insanların ceplerindeki nakit para sınırlı olduğu için ay sonlarına doğru alış veriş yaparken kişiler zorlanmaktadır. Kredi kartları ise bu dönemlerde daha da fazla kullanılarak bu tip sorunları aşmada bizlere yardımcı olmaktadır.

Kredi kartlarının bu kadar faydası olmasına karşın, kişilerin gereksiz ve kontrolsüz şekilde yapmış oldukları kredi kartı alış verişleri nedeni ile kredi kartlarının ödeme zamanlarında pek çok sıkıntı yaşanmaktadır. Gelirleri ile giderlerini dengede tutmayı başaramayan kişilerin daha çok bu duruma düştükleri gözlemlenmekte, kredi kartı ödemesinin asgarisini bile ödeyemeyecek duruma gelinmesinin ardından ise felaketler başlamaktadır. Bu felaketler borca işlenen faizler ile kendini göstermektedir.

Bu tür sıkıntılı zaman dilimlerinde kişiler kredi kartlarını kapatmayı düşünebilirler. Bu durum da son derece normaldir. Aynı zamanda sadece kötü sonuçları için değil, daha avantajlı kartları kullanabilmek için de kredi kartları kapatılabilmektedir. Peki, kredi kartı nasıl kapatılır?

Kredi Kartı Kapatma

Kredi kartlarının kapatılması, ilk olarak kredi kartı içinde borç paranın olmaması ile mümkündür. İçinde borç tanımı olan ve gelecek dönemlere ait ödemelerin gerçekleştirilmesi gereken kredi kartlarının banka tarafından kapatılması mümkün değildir.

Kredi kartının içinde borç bulunmadığı takdirde kişiler doğrudan bankaya giderek bir dilekçe ile işlemlerini başlatabilecekleri gibi, aynı şekilde bankanın çağrı merkezi ile iletişime geçerek kredi kartlarını kapattırma işlemlerini başlatabilirler. Bu şekilde süreç kredi kartının tamamen iptal edilmesine kadar uzanacaktır.

Kuveyt Türk Sale Plus Kredi Kartı Nasıl Kapatılır?

Kuveyt Türk Sale Plus kredi kartları, kartın içinde borç tutarı bulunmadığı kanıtlandıktan sonra rahatlıkla kapattırılabilmektedir. Bunun için kişi Kuveyt Türk şubesine giderek konu hakkında başvuru yapabildiği gibi, 444 0 123 numaralı telefonla bankaya ulaşarak da kredi kartı iptalini gerçekleştirebilir.

Bir önceki yazımız olan ING Bank Bonus Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ