Kuveyt Türk EFT Saatleri

Kuveyt Türk hesabınızdan farklı bir bankanın hesabına para transferi yapmak için EFT işlemini kullanmak gerekir. Kuveyt Türk Bankası müşterilerinin EFT işlemleri için farklı kanallar üzerinden farklı EFT saati uygulaması belirlemiştir. Banka müşterileri Kuveyt Türk şubeleri aracılığı veya internet üzerinden yapacağı EFT işlemlerindeki saat uygulaması farklıdır.

Kuveyt Türk EFT İşlemi ve Saatleri

Kuveyt Türk hesabınız üzerinden farklı bir bankanın hesabına EFT yapmak için banka şubelerini kullandığınız da Kuveyt Türk EFT saatleri 16.55, internet bankacılığı üzerinden yapacağınız para transferlerinde ise bu uygulama 17.20’e kadar kullanılabilmektedir. Yapmış olduğunuz para transferi 5 ile 10 dakika arasında değişen zaman aralığında karşı bankanın hesabına aktarılır. Ayrıca Kuveyt Türk’ün veya Merkez Bankasının yoğunluğuna bağlı olarak EFT işlemi ile yapılan para transferi 30 dakikayı bulabilmektedir. EFT ile sorunsuz bir şekilde yapılan para transferi muhatap bankanın hesabına aynı gün içerisinde gerçekleşirken, Kuveyt Türk EFT saatleri dışında yapılacak olan para transferlerinde ise aktarım ilk mesai gününde gerçekleşmektedir. Hafta sonunda veya resmi tatillerden önce EFT saatleri dışında yapılan tüm para transferleri de ilk iş gününde muhatap bankanın hesabına aktarılır.

Kuveyt Türk EFT Sorgulama İşlemi

Kuveyt Türk EFT saatleri içerisinde yapmış olduğunuz para transferi aynı gün hesaba geçmemiş ise ilk olarak yapılan EFT işlemlerinin bilgileri kontrol edilmelidir. Bu inceleme de bir sorun yok ise, hemen Kuveyt Türk şubelerine veya 444 0 1230850 251 0 123 numaralı çağrı merkezi ile irtibata geçebilirsiniz. Yapacağınız görüşmede EFT işlemindeki sorunu dile getirebilir hatta yeniden EFT talimatı verebilirsiniz. Eğer sorun Kuveyt Türk’ten kaynaklanmıyor ise bu sefer muhatap banka ile irtibata geçmeniz gerekecektir.

Bir önceki yazımız olan Finansbank EFT Saatleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ