Kurban bayramında PTT açık mı?

Bayram tatilinin sevindirici bir kararla 9 güne çıkması kamu kurumlarının tatile erken girmesine ve dolayısıyla kamu kurumları ile işi olan vatandaşların  hangi kurumların hangi tarihte tatile girdiğiniz merak etmesine neden oldu.

Bayram tatilinin arefe yarım gün olmak üzere 23 Eylül’de başlaması ve tatilin 9 güne çıkması kamu kuruluşlarında çalışan kişilerin 2,5 gün idari izinli sayılması kararını beraberinde getirdi.İdari izinin tanımı kişinin bağlı olduğu idari birim tarafından izinli sayılması olarak açıklanabilir. Bu izin idari yönetim biriminin inisiyatifinde olan bir izin olduğu için her personelin izinli olmaması söz konusu olabilir.İşleyişe devam etmesi gereken kamu kurumları personellerini bayram öncesi idari izinli sayıldıkları dönemde çalıştırabilir yada nöbetçi usulü işleyişe devam edebilirler.

PTT yurt genelinde iletişimi sürdüren bir kurum olduğu için aynı zamanda bayram öncesinde gönderilerin sayısı arttığı için bayramdan önce ki idari süreçte çalışma devam etmektedir.Resmi tatilin başladığı 23 Eylül arefe günü sabahtan öğlene kadar çalışacak olan PTT 23 Eylül öğleden sonradan itibaren resmi bayram tatiline giriş yapacağından bayram boyunca kapalı olacaktır.

Gönderilerini 21 ve 22 Eylül günleri yada arefe günü gerçekleştirecek vatandaşlarımızın gönderi teslimleri ofiste süren işlerin yoğunluğuna bağlı olarak bayramdan sonraya kalacağını söyleyebiliriz.Zaten ofiste yapılması gereken evrak işleri bir zaman aldığı için bayram öncesi yaşanan gönderi yoğunluğu da düşünüldüğünde bayram öncesi 3 gün yapılan gönderilerin bayramdan sonra teslim edileceği ön görülmektedir.

Bir önceki yazımız olan Aynı banka içinde yapılan para transferi EFT midir? Havale midir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ