Kredi Puanı Öğrenme Yöntemi

Kredi puanı, bankalardan kredi çekmek isteyen vatandaşlar için belirleyici bir faktördür. Kredi puanı düşük olan kişiler ya bankalara kredi ve kredi kartı borcunu ödememiştir ya da devamlı borçlarını erteleyerek bankadaki güvenini kaybetmiştir. Kredi puanı sadece bireyler için değil aynı zamanda ticaret hayatında olan kurumsal tüketiciler yani şirketler içinde büyük önem arz etmektedir. Şirketler senet işlerine ihtiyaç duyduğundan bankalar ile güvenli bir ilişki kurmak onlar için oldukça önemlidir.

Kredi puanı öğrenme yöntemi ile kredi çekmeden önce bankaların sizlere olumlu dönüş yapıp yapmayacağını tahmin edebilirsiniz. Kredi puanınızı her zaman yüksek tutmaya özen göstermelisiniz. Aksi takdirde bankalar size olan güvenini kaybederek kredi çekme talebinize olumlu dönüş yapmayacaktır.

Kredi Puanı Öğrenmek İçin Hangi Yöntemlerden Yararlanabiliriz?

  • Bankaların müşteriye verdiği kredi puanlarının sorgulanması artık oldukça kolay bir işlem haline geldi.
  • Daha önce ücret ödeyerek öğrendiğiniz kredi notunu ücretsiz ödemenin bir yolu yoktur.
  • Son zamanlarda oldukça popüler olan kredi notu öğrenme servisleri kredi notunu müşteriye bildirerek karşılığında ücret talep etmektedir.
  • Ancak şimdi sizlere söyleyeceğim kredi notu öğrenme yöntemlerinden hızlı bir şekilde yararlanabilirsiniz.

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama

  • Ücretsiz kredi notu sorgulayan sistemlerin başında Findeks gelmektedir. Findeks kullanarak bankalardaki kredi notunuzun kaç olduğunu öğrenebilirsiniz.
  • Findesk Türkiye’nin en önde gelen 9 bankasının önderliği ile kurulmuştur. Findesk, Kredi Kayır Bürosu tarafından yapılmıştır.
  • Findesk kredi notu, kişilerin çalıştıkları bankalardan kullanmış oldukları bütün kişisel nitelikli kredi ve kredi kartı hesaplarına ait olan geçmiş bilgiler üzerinden oluşturulmuştur.
  • Kredi çekmek isteyen kullanıcıların Findeks kredi notu yüksekse diğer müşterilere göre daha kolay bir şekilde kredi çekebilirler.
  • Bu nedenle kredi kullanıcıları findeks’in kredi notu öğrenme ve sorgulama servislerini güncel olarak takip etmelidir. Findeks’ten kredi notu öğrenirseniz 4 TL işlem ücreti ödemeniz gerekecektir.

SMS Yoluyla Kredi Notu Öğrenme

Kredi notunuzu SMS aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Cep telefonunuzdan sadece beş dakika içerisinde kredi notunuzu öğrenmek için SMS yolunu tercih edebilirsiniz.

Banka Aracılığıyla Kredi Notu Öğrenme

Bankalara giderek hesabınızdan kredi notunuzun kaç olduğu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Skorunuzu Etkileyen Etkenler Nelerdir? başlıklı makalemizde Kredi Notunu Etkileyen Etkenler ve Kredi Skorunuzu Etkileyen Etkenler Nelerdir? hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ