Kredi Notu Düşüklere Kredi Kartı

Eskiden hemen herkes dilediği bankadan rahatlıkla kredi çekebiliyor ya da kredi kartı alabiliyordu. Yaşamın insanların omzuna yüklediği geçim zorlukları ve hayat pahalılıkları sebebi ile bazılarımız söz konusu borçları ya geç ödedi ya da hiç ödeyemedi. Bugün ise bu sebeple birçok kişinin kredi notu oldukça düşük. Kredi notunun düşük olması nedeni ile bankalardan kredi ve kredi kartı da alamayan birçok kişi bulunuyor.

Artık bankalar kendilerini mümkün olduğunca garanti altına almak ve risk ihtimallerini aşağıya çekmek adına kredi ya da kredi kartı başvurusunda bulunan bireylere cevap vermeden önce referans olarak kredi notlarına bakıyor ve kredi notu düşük olan bireylerin başvurularına olumsuz cevap veriyorlar. Bu da birçok kişinin büyük mağduriyet yaşamasına ve aynı zamanda da bankalar ile ilişkisinin onarılamaz şekilde zarar görmesine neden oluyor.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kolaylık

Bankalar kredi notu nedeni ile birçok müşterisini kaybetmektedir. Özellikle bilinçsiz bir şekilde ödeme planına dikkat etmediği için aslında farkında olmadan kredi notunu düşürmüş olan ancak ödeme gücü yerinde müşterileri kaybetmek bankalar için oldukça talihsiz bir durumdur. Bu kayıplarının fazlası ile farkında olan bankalar müşterilerine kolaylık sağlamak adına uzun çalışmaların ardından çok yararlı bir uygulamayı hizmete sundular.

Bu uygulama ile bireyler artık kolaylıkla kredi kartı alabiliyor ve aynı zamanda bankalar herhangi bir risk yüklenmek zorunda kalmıyor. Türkiye’de henüz oldukça yeni bir uygulama olan bloke teminatlı kredi kartı bu sebeple hazırlanmış ürünlerden biri. Bu uygulama için müşteri kredi kartını kullanmak istediği bankaya giderek istediği kart limiti kadar bir para yatırıyor ve yatırdığı paraya banka tarafından bloke konuluyor. Bireyin hesaba para yatırmasının ardından da banka müşterisine yatırdığı para değeri kadar limite sahip kredi kartı veriyor. Bu uygulama sayesinde bireyler çeşitli gereksinimlerini gidermesi için yeniden kredi kartı sahibi olurken aynı zamanda banka ile müşterinin de yeniden barışması sağlanıyor. Sizler de kredi notunuz düşük olduğu için kredi kartı alamamaktan yakınıyorsanız bankaların işleme soktuğu bu uygulama ile kolayca kredi kartına sahip olabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Düşük Olana Bloke Teminatlı Kredi Kartı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ