Kredi Kartım Gelmedi, Ne Yapmalıyım?

Kredi Kartım Neden Gelmedi?

Kredi kartları genelde bankaların anlaşmalı oldukları taşımacılık şirketleri tarafından adrese teslim edilmektedir. Ancak bazı nedenlere bağlı olarak kredi kartı teslimatları konusunda sorunlar yaşanabilmektedir. Bu sorunlardan en sık rastlanılanı teslimat adresinin yanlış verilmesidir. Taşıma şirketinde görevli olan kurye verilen adreste kart sahibini bulamazsa kredi kartını bankaya geri göndermekte ve banka da müşterisini arayarak konu hakkında bilgilendirmektedir. Ancak kartın bankaya geri ulaştırılması ve bankanın bu kartı gerekli işlemlerin arasına koyması zaman aldığı için uzun bir süre geçmekte ve kredi kartını bekleyen kişi mağdur olmaktadır. Yine kredi kartı başvurusunun reddedilmesi de kredi kartının gecikmesine neden olabilmektedir.

Kredi Kartım Kuryede Nasıl Alabilirim?

Bankaların yeni kullanıma sundukları hizmetlerden biri de kredi kartı takip hizmetidir. Bu hizmet banka tarafından verilen kredi kartı başvuru numarası ile kullanılmakta olup ilgili sorgulama bölümüne bu numara yazılması ile beraber kredi kartı başvurunuzun sonucu ve onay verilmesi durumunda kartın nerede olduğu soruları yanıtlanmaktadır. Kredi kartının kuryede olması halinde kredi kartınızı teslim almak için teslimat adresi olarak gösterdiğiniz yerde kartınızı beklemeniz yeterli olacaktır. Ancak kartınızı beklemeden hemen almak istemeniz durumunda ilgili kurye firmasını arayarak irtibata geçmeniz yeterli olacaktır. Bunun için kredi kartınızın ait olduğu bankanın kredi kartı gönderimlerini hangi kurye firması ile gerçekleştirdiğini öğrenmeniz yeterli olacaktır.

Kredi Kartı Başvurusu Neden Onaylanmıyor?

Kredi kartının gecikme nedenlerinden biri de kredi kartı başvurusunun kabul edilmemesidir. Kredi kartı alamıyorum diyen kişiler incelendiğinde pek çok kişinin kara listede yer aldığı görülmektedir. Daha önce bankalara ait kredi kartı ve kredi ödemelerinde sorun yaşayan ve borç ödemesini gerçekleştirmeyen kişilerin ne yazık ki bir daha bu tip ürünleri kullanmaları nerede ise imkansızdır. Kara listenin silinmesi kanuni bir zorunluluk olarak görülse de kara liste affı çıksa dahi bankalar bu verileri bilgisayarından silse dahi saklamayı sürdürmekte ve kara listede yer alan kişilerin başvurularını reddetmeye devam etmektedir. Yine kredi kartı kullanımı için aylık düzenli gelir belgesine sahip olmayan kişilerin kredi kartı başvuruları reddedilmektedir.

 

 

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartına Taksitle Altın Alınabilir Mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ