Kredi Kartı Yıllık Ücretini Geri Alabilir Miyim?

Kredi Kartı Yıllık Ücreti Nedir?

Bankaların kredi kartı müşterilerinden yıllık olarak tahsil ettikleri kredi kartı yıllık ücreti bankanın kredi kartı maliyetlerini karşılamak için müşterilerinden destek sağlaması amaçlıdır. Kredi kartı ülkemizde her geçen gün daha fazla kişi tarafından kullanılmayı sürdürürken aynı zamanda bankaların da kar oranlarını arttırmalarına yardımcı olmaktadır.

Bankalar Neden Kredi Kartı Yıllık Ücreti Keser?

Bankaların kredi kartı yıllık işlem ücreti kesmelerinin en önemli nedenlerinden biri de kredi kartlarının çok uzun yılladır kullanımda bulundurmasıdır. Yine dosyalama ve fotokopi giderleri, reklam çalışmaları ve kampanya duyuruları gibi gider kalemleri de bankalar tarafından müşterilerinden tahsil edilmeye çalışılmaktadır.

Kredi Kartı Yıllık Ücretini Nasıl Geri Alırım?

Ödemiş olduğunuz kredi kartı yıllık aidatını tahsil etmek için öncelikli olarak aşağıda yer alan örnek dilekçeden yararlanarak kendi dilekçenizi hazırlayabilirsiniz. Bu dilekçeyi kredi kartını iptal etmek istediğiniz bankanın şubesini ziyaretinizde verebileceğiniz gibi aynı zamanda tarayıcıdan okutarak bankanın mail adresine e-posta şeklinde de ulaştırabilirsiniz.

Kredi Kartı Yıllık Ücreti Geri Alma Dilekçesi

Sayın …. Bankası …. Şubesi

Bankanızın —- —- —- —- numaralı kredi kartı müşterisiyim. Kredi kartımdan –/– döneminde tahsil edilen kredi kartı yıllık ücretinin tarafıma ivedilikle iade edilmesini talep ediyorum. 10 günlük süre zarfında konu ile ilgili olarak bana dönüş yapmamanız halinde yasal haklarımı kullanacağımı bilgilerinize beyan ederim.

Saygılarımla

Tarih

İmza

 

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartına Taksitle Altın Alınabilir Mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ