Kredi Kartı İle Kira Ödemesi Yapılabilir Mi?

Düzenli ödemeler kategorisinde yer alan kira ödemeleri çıkarılan yeni kanunlarla beraber banka hesapları üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bankalar için kira ödemeleri aylık düzenli müşteri anlamına geldiği için bu alanda gerçekleştirilen hizmetler de çeşitlendirilmeyi sürdürmektedir. İlk olarak bankalar bireysel mevduat hesapları üzerinden müşterilerine düzenli ödeme talimatı vererek ödeme gerçekleştirme olanağı sunarken daha sonra bu hesaplara artı para tanımlayarak hesaplarında para olmasa dahi ödemelerinin gerçekleşmesini mümkün kılmışlardır.

Kredili mevduat hesapları üzerinden gerçekleştirilen ödemelerde çeşitli isimler altında ücret alınması ve günlük faiz uygulaması gibi ekstra yükler binmesi çoğu kişinin kredi kartı ile kira ödeme talebinde bulunmasına neden olmaktadır. Halkbank tarafından kullanıma sunulan Paraf Card kredi kartıyla kira ödemesinde bulunulmasına olanak sağlamaktadır. Paraf Card sahipleri kira ödemelerinin yanı sıra eğitim ve aidat gibi düzenli ödemeler içinde talimat verebilmektedir.

Ancak bu ödeme işlemlerinin her biri için aylık belirli bir oranda işlem ücreti kesilmekte olup yine yapılan bu ödemelerin 12 aya kadar değişen vadelerde taksitlendirme imkânı verilmektedir. Ancak bu hizmetten yararlanmak isteyen kişilerin kira ödemelerinin mutlaka Türk Lirası cinsinden yapılma zorunluluğu bulunmaktadır ve yabancı para cinsinden belirlenen kira ödemeleri kredi kartı ile ödenememektedir. Paraf Card kira ödemesi hizmetinden yararlanmak isteyen kişilerin Halk Bankasına başvuruda bulunmaları yeterlidir. Diğer bankalar için ise hesaptan kira ödeme talimatı verilmesi gerekmekte olup hesabınıza tanımlı kredili hesabınız bulunuyorsa hesabınızda paranız olmasa dahi kira ödemelerinin gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartına Taksitle Altın Alınabilir Mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ