Kredi Kartı Ekstre Tarihi Değiştirme

Hemen herkesin bildiği gibi kredi kartı başvurusunda bulunurken bireyler söz konusu kartları ile ilgili hesap kesim tarihlerini kendileri belirlemektedir. Ancak, zaman içerisinde gelir dönemlerinde oluşan değişimler ya da farklı sebepler ile ekstre tarihlerini değiştirmek isteyebilmektedirler.

Ekstre Kesim Tarihi Nasıl Değiştirilir

Ekstre kesim tarihini değiştirmek isteyen müşterilerin yapması gereken tek şey kredi kartlarının ait olduğu bankanın herhangi bir şubesine, bankanın çağrı merkezine ya da bankanın internet bankacılığına başvurmaktır.

Ekstre Tarihini Değiştirirken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

İlk olarak bilinmesi gereken nokta bireylerin hesap kesim tarihlerini art arda olmamak koşulu ile 1 sene içerisinde 2 defa gerçekleştirebildikleridir. Bireyler ekstre kesim tarihi değişikliğini yaparken son ödeme tarihlerinin yeni belirledikleri ekstre kesim tarihlerinden 10 gün sonra olacağını mutlaka göz önünde bulundurmalıdırlar. Ekstre ödeme tarihinizin özel günlere ya da hafta sonlarına denk gelmesi durumunda son ödeme tarihiniz bir iki gün daha sonraya uzayabilmektedir.

Bireyler hesap kesim tarihlerini değiştirirken ödeme yapabilecekleri tarihlerin maaşlarını ya da diğer gelirlerini aldıkları tarihlere uyumlu bir şekilde belirlediklerinden emin olmalıdırlar. Böylece herhangi bir sorun ile karşılaşma risklerini oldukça düşürmüş olurlar.

Kredi kartı ekstre tarihi değiştirme, bireylerin ödeme tarihlerini daha ileri bir tarihe taşıyacakları için dikkat gerektiren bir konudur. Şayet bireylerin dönem içerisindeki harcamaları içerisinde nakit avans çekimi de bulunuyorsa, henüz ödemesini gerçekleştirmedilerse ve ödeme yapabilmek için ekstrelerinin kesilmesini bekliyorlarsa işte bu noktada çok dikkatli düşünmeleri gerekmektedir. Çünkü kredi kartı ile nakit avans çekildiğinde ödeme yapılana dek günlük olarak faiz işletilmeye devam etmektedir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise geçmiş aydan devir olan henüz ödenmemiş bir ekstre borcu bulunuyor ise söz konusu rakama da alışveriş ve dönem faizinin işletilecek olmasıdır. Ekstre tarihini değiştirerek ekstrelerini erteleyen kişiler ödenmemiş olan dönem borçları içlin daha çok gün ve dolayısı ile de daha çok tutarda faiz ödemek zorunda kalırlar.

Ekstre kesim tarihinizi değiştirmek istiyorsanız muhakkak ekstreniz kesilmeden önce yapmaya dikkat etmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Çekmek İçin Kredi Notum Kaç Olmalıdır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ