Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

 

Kredi kartı alışverişlerde birçok avantaj sağlayan bir ödeme aracı olduğu için kullanımı her geçen gün artmaktadır. Kredi kartları ile istediğiniz ürünleri taksitlendirebilir, internet üzerinden alışveriş yapabilir ve nakit paranız kalmadığı zamanlarda kolaylıkla alışveriş yapabilirsiniz. Bugün faaliyet gösteren kamu bankaları ve özel bankalar çeşitli imkânlara sahip kredi kartları vermektedir. Bazı bankalar müşterileri olmayan kişilere dâhi kredi kartı sağlamaktadırlar. Ancak kredi kartı alabilmenin çeşitli prosedürleri ve şartları bulunmaktadır. Öncelikle bu hizmetten yararlanabilmek için kredi notunuzun yeterli olması gerekir. Eğer kara listedeyseniz, kredi kartı alabilmek için bu listeden çıkmanız gerekir. Bununla birlikte kredi kartı başvurusu yapmak için birkaç yol bulunmaktadır.

            SMS ile Başvuru

Birçok banka müşterilerine SMS yoluyla hizmet sunmaktadır. SMS ile gönderilen talepler kısa süre içinde değerlendirilerek geri dönüş yapılmaktadır. Kredi kartı başvurularınızı müşterisi olduğunuz veya kartını almak istediğiniz bankanın ilgili hizmet numarasına kısa mesaj atarak gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuz otomatik olarak incelenecek ve olumlu ya d a olumsuz olarak geri dönüş sağlanacaktır.

            Telefon Bankacılığı İle Başvuru

Telefon bankacılığı son yıllarda en çok kullanılan hizmet kanallarından biridir. Bankaların telefon bankacılığı hizmetinde kredi kartı başvurusu seçeneği de bulunmaktadır. Birçok bankanın 0850 ile başlayan hizmet hattına 7 gün 24 saat ulaşılabilmektedir. Telefon bankacılığıyla yaptığınız kredi kartı başvuruları başvuru hattında çalışan kişiler tarafından işleme konularak ilgili makamlara iletilecektir. Başvurunuz en kısa zamanda olumlu ya da olumsuz olarak cevaplandırılacaktır.

            İnternet Bankacılığı İle Başvuru

Öncelikle bankaların internet bankacılığı hizmetinden yararlanabilmek için cep telefonunuzu onaylatmış olmanız gerekmektedir. İnternet bankacılığı hizmetiyle tarayıcı üzerinden kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Bugün aktif olarak faaliyet gösteren bütün bankalar internet bankacılığı hizmeti vermektedir. Müşterisi olduğunuz bankanın internet sitesinden müşteri numarası ve şifresiyle giriş yaparak açılan menüde kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Banka Şubeleri ile Başvuru

Telefon yoluyla ve interaktif kanallardan yapılan başvurular her zaman doğru bir işlemden geçmeyebilir. Özellikle gerekli belgelerinizde eksiklikler varsa diğer şartları sağlamış olsanız bile kredi başvurularınız olumsuz sonuçlanacaktır. Bununla birlikte internet veya SMS üzerinden sık sık başvuru yapmak kredi notunuzun düşmesine sebep olur. Bütün banka şubeleri kredi kartı başvurusu hizmeti vermektedir. Başvurularınız için gerekli belgeleri hazırlayarak kartını almak istediğiniz bankanın en yakın şubesine gidebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Aktif Bank Kredi Kartı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ