Kobi Kredileri Veren Bankalar 2015

Küçük ve orta büyüklükteki işletmeler olan kobilerin bazı durumlarda krediye ihtiyaçları olmaktadır. Kredi ihtiyacı özellikle işletmenin kuruluş sürecinde geçerlidir. Açılış masrafları için toplu bir miktar paraya ihtiyaç duyulabilir. Birçok banka kobilere özel krediler vermektedir. Ancak kobi kredilerinin bireysel ihtiyaç kredilerinden farklı ödeme seçeneklerine sahip olduğunu söylemek gerekir. Kredilerin geri ödemeleri firmanın ölçeğine ve ödeme periyoduna göre değişmektedir. Türkiye’nin önde gelen bankalarından bazıları küçük işletmelere finansal destek sağlayabilmek ve teşvik edebilmek için kobi kredileri vermektedir.

Halkbank 2015 Girişimci Kredileri

Halkbank tarafından sağlanan kobi kredileri her yıl olduğu 2015 yılında da en uygun krediler arasındadır. Bu krediler oldukça kolay geri ödeme seçeneklerine sahiptirler.

– Genç Girişimci Kredisi, üniversiteden mezun olup kendi işini kurmak isteyen kişilere verilen kredidir. Bu krediler 50000 TL’ye kadar nakit olanağına sahip olup 36 aya kadar vade seçeneklerine sahiptir.

– Cesur Girişimci Kredisi ise daha önce iş deneyimi olan ve deneyim kazandığı alanda girişimde bulunmak isteyen kişiler içindir. 75000 TL’ye kadar çıkabilen bu krediler 48 vadeli geri ödeme seçeneğine sahiptir

– Usta girişimci kredisi, herhangi bir konuda ustalık belgesi alan girişimciler için verilen kredidir. 30000 TL’ye kadar nakit imkânı sağlamakla birlikte 36 taksitle geri ödenebilmektedir.

İş Bankası Esnaf Destek Kredisi

Türkiye’nin köklü bankalarından biri olan İş Bankası tarafından verilen bu krediler küçük işletmeleri destek amacı taşımaktadır. Vade başına işleyen faiz oranlar 0,93 ile 1,03 arasında değişmekle birlikte bu tutar taksit sayısına göre belirlenmektedir. Bununla birlikte 100000 TL’ye kadar kredi çekmek mümkündür ve 36 aya kadar vade seçenekleri bulunmaktadır.

Yapı Kredi Masrafsız Kobi Kredisi

Kobiler için sadece kredi olanakları sunmayıp birçok farklı hizmetle ve özel paketleriyle bilinen Yapı Kredi, 2015 yılında da küçük ve orta büyüklükteki işletmelere olan desteğini sürdürüyor. Yapı Kredi, kendi işletmesini açmak veya işletmenin masraflarını karşılamak isteyen kişiler için yüzde 1,15 gibi bir vade faiziyle kredi olanağı sunmakta. Son başvuru tarihi 31 Mart 2015 olan bu kredi beş farklı paketten oluşuyor. İşletmenin büyüklüğüne ve özelliğine göre kredi seçenekleri de değişmekte.

 

Bir önceki yazımız olan Hibe Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ